Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Watroba niepowiekszona, miernie hyperechogeniczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
Wynik USG: Watroba niepowiekszona, ale na górnej granicy normy /150mm/, miernie hyperechogeniczna, o zachowanych proporcjach płatów, bez zmian ogniskowych i cech cholestazy. Pęcherzyk żółciowy bezkamiczny o odcinkowo intensywnej impregnowanych ścianach, z zaznaczonym ich *zablokowanym* obrysem. Bardzo prosze o odpowiedź, poniewaz chce wiedziec co mamy dalej robic i gdzie sie udac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Prawdę powiedziawszy wynik USG jamy brzusznej nie przedstawia ewidentnej patologii. Pęcherzyk o impregnowanych ścianach może wskazywać na niewielkie zwapnienia i odkładanie się cholesterolu w jego ścianie (taki typ zwyrodnienia). Najważniejsze jest to, że pęcherzyk jest bezkamiczy. Nie wiem jakie ma Pani dolegliwości, ale przedstawione niewielkie odchylenia w badaniu USG jamy brzusznej nie powinny być raczej przyczyną jakichkolwiek dolegliwości. Może należy wykonać jeszcze jakieś badania tylko nie wiem jak pokierować Panią z uwagi na brak szczegółowych informacji na temat Pani problemu klinicznego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rozalka
Moja mama ma watrobe hyperechogeniczna niepowiekrzona z hypo lita zmiana w prawym placie o wymiarach 34 25 mm.Co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.