Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy zginaniu nadgarstka


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 5 tygodni temu przewróciłem się u upadłem na dłoń, dokładnie nadgarstek. Na początku nic nie bolało, żadnych uszkodzeń też nie było widać. Następnego dnia zaczął lekko pobolewać nadgarstek, dokładnie jak odchylam dłoń w górę, bądź w dół (pozycja na pompkę). I tak z dnia na dzień coraz mocniej, po 1,5-2tyg ból był już dość mocny i uporczywy, np przy kręceniu kierownicą auta. Zrobiłem przerwę w treningach, nie mogłem robić już pompek, w pracy też rękę oszczędzałem. Smarowałem maścią voltaren max, noszę usztywniacz. Po 4 tyg w końcu udało mi się dostać na prześwietlenie nadgarstka i okazało się, iż kości są całe. Lekarz kazał smarować maścią Altacet i nosić dalej usztywniacz. Reasumując, minęło już 5 tyg. Smarowałem różnymi maściami, nawet obtłuczonymi liśćmi kapusty robiłem okłady i nic. Ból dalej nie przechodzi. Co to może być, z zewnątrz nie widać było żadnych zmian, opuchnięć nic. Dodam, że ból rodzi się w środku nadgarstka. Z góry jak mocno ucisnę nadgarstek przed samą dłonią to jest wyczuwalny dołek (każdy taki ma) i mógłbym sądzić, że tam jest źródło bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zapewne dolegliwości związane są z naderwaniem więzadeł lub samych torebek stawowych. Leczenie takiego stanu wymaga cierpliwości, usztywniania, leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych i czasu około 8 tygodni. W razie wątpliwości proszę z tym problemem udać się na konsultację najlepiej do ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×