Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracajcy rak wątroby


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! U mojego ojca 55 lat na wątrobie po badaniach stwierdzono raka - typ złośliwy, wykluczono marskość czy WZW, bez przerzutów na inne organy. W lutym miał pierwszą resekcje, usunięto prawie ok. 1/3 narządu po operacji lekarze na konsylium zdecydowali się o niezastosowaniu się żadnej chemio czy radioterapii... gdyż wg lekarza operującego zmiany rakowe zastały w całości wycięte. Jednakże wyniki po paru miesiącach ponownie wykazały zmiany nowotworowe w wątrobie* lekarz który asystował przy pierwszej resekcji podjął się w październiku drugiej operacji (chyba musiał widzieć ze w pierwszej nie wszystko poszło jak powinno...). stwierdził że wszystkie guzki zostały usunięte, przeprowadził badanie laparoskopowe i stwierdził ze na dzień dzisiejszy niecałe 3 segmenty wątroby które pozostały nie wycięte są czyste... Pytanie i o rade proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lekarze teraz ponownie każą ponownie czekać, jak po pierwszej resekcji, czy się dalej nic nie rozwinie..., tylko ja nie chce czekać uważam ze trzeba działać w celu zapobiegnięcia, jak się rozwinie znowu to już może być za późno... kolejna resekcja niemożliwą nawet na przeszczep może być już chyba za późno.... należałoby może teraz zastosować jakiś rodzaj chemii czy radioterapii... ??? Proszę o rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrek, poczytaj sobie na forach internetowych o takim ploskim lekarz dr.Gordon, on ma wiele pozytywnych komentarzy dot.leczenia raka . On stosuje terapie:tzw.organoterapie,kliknij-napewno znajdziesz ten temat w necie.Wiem to pomaga,a nawet leczy rozw&#242*j choroby. Trzymam kciuki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×