Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liver is of average size with homogenous echopattern


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry! prosilabym bardzo aby lekarz przetlumaczyl mi na polski badanie USG poniewaz raport mam napisany po angielsku * Liver is of average size with homogenous echopattern. No focal lesions or intrahepatic biliary radicles. The portal vein is of normal caliber, showing partially echogenic lumen with blood flow seen within by color Doppler study. * Gall bladder is partially contracted with thickened wall. * CBD is within normal caliber. * Spleen is moderately enlarged measuring 18 cm in bipolar diameter with no focal lesions. Multiple hilar splenic varices are noticed. * Pancreas & para-aortic area are free. * No ascites or fluid collection. OPINION: * Moderate splenomegaly with splenic varices. * Partial P.V thrombosis, for correlation with CT aniography. * Chronic non-calcular cholecystitis. To na tyle:) i bylabym naprawde wdzieczna za odczytanie moich wynikow, choc mysle, ze jestem chora i nie bardzo wiem co robic, mysli o tym splenic varices! i nic niewiem, ale czy to grozne? i co oznacza skrot CBD i CT?. Czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loperamid

Wnioski: Umiarkowane powiekszenie śledziony z żylakami wnęki śledziony. Częściowa zakrzepica żyły wrotnej do dalszej diagnostyki (angiografi TK). Przewlekłe niekamicze zapalenie pęcherzyka żółciowego. CBD-przewód żółciowy wspólny. Bierzesz leki antykoncepcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×