Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mam nadal wyrostek rozbaczkowy?


Gość Pacjentka

Rekomendowane odpowiedzi

3 lata temu miałam apendektomie laparaskopową i nic kompletnie nie wzbudzało moich podejrzeń dopóki nie zwróciłam uwagi iż mam blizne nie po tej stronie co trzeba. Może opisze troszkę swój przypadek objawy bół brzucha badania usg w normie RTG- narządy klatki piersiowej bez zmian białko CRP- 7,13 W rozpoznaniu pisze iż miałam Ostre ropne zapalenie wyrostka robaczkowego oraz ropne zapalenie otrzewnej Blizna pooperacyjna znajduje sie w okolicy pępka czylii tak jak w każdej laparoskopii w okolicy kości łonowej pośrodkowo oraz w okolicy lewej części jamy brzusznej dlatego też moje zaniepokojenie ponieważ według usg i badania fizykalnego nie mam przypadlośći przemieszczenia narządów. Dlatego też moje pytanie czy to jest możliwe że nie wycieli mi wyrostka mimo ze badanie histopatologiczne niby to potwierdza, zaznacze jeszcze ze antybiotyko terapie przy zapaleniu otrzewnej zastosowano tylko przez 3 dni. Sama nie wiem co mam o tym myśleć. Może Pan doktor pomoże rozwikłać moje wątpliwość. Serdecznie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Na pewno wyrostek robaczkowy został usunięty. Odpowiednie założenie instrumentów (które zresztą są bardzo długie) w czasie laparoskopii powoduje to, że często rany są umiejscowione po przeciwnej stronie niż usuwany narząd. To normalne i typowe i nie ma w tym względzie nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×