Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przelewanie w żołądku i biegunki


Gość Dawid, Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid Misztela, Łódź

Generalnie miałem lekkie nadżerki w żołądku i sporo w nim żółci, jelito obrzęknięte. Luźny stolec oddaję od pół roku. Jest to niemalże woda. Wykryto również po badaniu histopatologicznym jelita (po kolonoskopii) że mam grzyby. Schudłem z 13 kg, mam już tego dość, leki chemiczne mi nie pomagają i czuję się fatalnie. Generalnie już mnie żołądek jak i jelita nie bolą, ale te ciągłe biegunki są okropne, czuje ze coś mnie zjada od środka. Od jakichś 7 miesięcy , z mojej prawej strony jak patrzę na jelito, przelewa mi się tam woda. Czasem w innych miejscach też. Przesuwając ręką normalnie woda się przelewa. Wykonałem dogłębne płukanie jelita, stosuję również głodówkę i jest to samo.... teraz 5 dzień głodówki herbatkowo - ziołowej. Mam nadzieję ze zabije to coś. Jak mogę jeszcze sobie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Głodzenie nic nie pomoże. Można spróbować wykonać jeszcze tomografię komputerową. Kolonoskop bada jedynie jelito grube. Prawdopodonie przyczyna tkwi w jelicie cienkim. Należy jeszcze wykluczyć obecność pasożytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może, czy tak zwane przelewanie w żołądku to normalna sprawa. Bo mnie się już przelewa od ładnych kilku dni i nie wiem czy muszę z tym iść do lekarza, czy to samo przejdzie. Nie czuję żebym był na coś chory. Ale na pewno stres robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część do haemophilus *Można spróbować wykonać jeszcze tomografię komputerową. Kolonoskop bada jedynie jelito grube. Prawdopodonie przyczyna tkwi w jelicie cienkim* Czyli tomograf WYKAŻE co się DZIEJE w jelicie cienkim? Na czym to polega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. TK nie zbada wnętrza jelita cienkiego. Skąd taki pomysł? Generalnie rzecz biorąc nie ma takiego diagnostycznego badania, które by badało jelito cienkie. Ewentualnie można wziąć drobny wycinek podczas gastroskopii np celem zbadania celiaki i tyle. I kawałek wejść do jelita cienkiego podczas kolonoskopii. To tyle. Są też testy oddechowe, które badają nietolerancje pokarmowe i sibo ( przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego ). Ogólnie jelito cienkie nie choruje. Problemy, które go dotyczą, a właściwie się w nim objawiają, są zwykle związane z niewydolnością i stanami zapalnymi takich organów jak żołądek, wątroba czy trzustka. Także nietolerancje pokarmowe czy celiakia mogą manifestować się w jelicie cienkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×