Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuszczona trzustka i żółtawe stolce


Gość Ralph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące trzustki. Od dłuższego czasu miałem problemy gastrycze i lekką nadwagę. Zaniepokoiło mnie to gdy praktycznie po każdym posiłku musiałem iść do toalety z silną biegunką. Po tych objawach udałem się na badania krwi pod kątem trzustki lipaza i amylaza w normie. Cukier lekko podwyższony. Norma 99 ja miałem 100. Następnie wybrałem się na USG. Opis Pęcherzyk żółciowy nie powiększony bez uchwytnych złogów i pogrubiałych ścian. Trzustka z cechami stłuszczenia 2 jednorodna nie powiększona. Wątroba, nerki, śledziona i pęcherz moczowy usg bez zmian. W zołądku sporo płynu i gazu, ściany nie pogrubiałe. Wolnego płynu oraz zbiorników płynowych w jamie brzusznej nie stwierdza się. Przestrzeń zaotrzewiona wolna. Wracając do dolegliwości jeżdżę dużo w delegację i często objadam się na wieczór głownie tłuste rzeczy do tego sporo napojów słodzonych zaskutkowało to nadwagą 98kg. i delikatnymi bólami pod lewym żebrem przechodzącymi do kręgosłupa. Pani doktor zaleciła mi dietę i ograniczenie cukrów oraz zmianę częstsze spożywanie posiłków. Zmieniłem dietę schudłem 10kg biegunki ustąpiły oddaje stolce o prawidłowej konsystencji lecz niepokoi mnie to że są zabarwione na żółto tylko czasem delikatnie na brązowo. Od czasu zastosowania diety bóle pod żebrem praktycznie nie występują. Co mam zrobić w tym przypadku czy powinennem się jeszcze przebadać czy dłużej kontynuować dietę. Odchudzam się około 5 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×