Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po operacji sprowadzenia jądra


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym tygodniu (5 dni temu) miałem operacje odprowadzenia przepukliny pachwinowej i zarazem jądra do moszny. Wszystko goi się ładnie, ale niepokoi mnie opuchlizna. czy to jest normalne? Lekarz mówił, że odprowadzane jądro jest sporo mniejsze. W tym momencie jest ono sporo większe a moszna posiniała. Czy to jest normalne? Dodam, że mnie nic nie boli. Tylko czasami przy klipsach i odczuwam, jakby trzymanie siatki pod skórą ale to w rejonach przepukliny. Dodam, że mam niecałe 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie objawy jak Pan przedstawia mogą jeszcze występować w tak wczesnym okresie pooperacyjnym. Oczywiście należałoby się zgłosić na kontrolę do chirurga w około 7 dobie po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to jądro jest większe ze 4 razy od tego zdrowego. A lekarz mowił, że ono samo w sobie jest mniejsze. Zaczynam się zastanawiać, czy to jest w ogóle jąrdro. 4 lata temu miałem już operacje odprowadzenia przepukliny z tej samej strony. Przepuklina była pachwinowo mosznowa. Wszczepiono mi siatkę. Wiem, że podczas tej operacji usunięto starą siatkę i wstawiono nową-większą. Tak zostałem poinformowany. Obawiam się, że stara przepuklina wróciła. Ta mosznowa. Mieszkam za granicą i ustalono wizytę kontrolną dopiero za 2 miesiące. Ściągnięcie klipsów mam w czwartek. Niestety zajmuje się tym tylko pielęgniarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×