Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz piersi, rak


Gość Eufrazja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 2 lata temu wyczułam w lewej piersi guzka. Po badaniu oraz biopsji dowiedziałam się, że to 26mm adenosis sen fibroadenima, zmiana łagodna/ rozrost zrazików. Po jakimś czasie chirurg zaproponował mi usunięcie tego guza - zabieg odbył się dokładnie miesiąc temu. Dziś otrzymałam wyniki z rozpoznania histopatologicznego: Rak wewnątrzprzewodowy (DCIS) G 2 typ lity i drobnobrodawkowaty. Desmoplazja podścieliska. Marginesy mniejsze niż 1 cm. Jeszcze nie byłam z wynikami u lekarza, ale mocno się zaniepokoiłam. W związku z tym mam pytanie - czy zabieg usunięcia guza mógł spowodować jakieś negatywne konsekwencje? Bo z tego co rozumiem to w momencie usuwania lekarze nie wiedzieli, że jest to rak. I co oznacza taka diagnoza i jakiego leczenia mogę się spodziewać? Dodam, że mam 22 lata. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, i z góry za nią dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zgłoś się z wynikami do onkologa. Pewnie zbadają jeszcze węzły chłonne (biopsja) i od tego będzie zależał sposób leczenia. G2 oznacza pośredni stopień złośliwości. Nie napisałaś nic o receptorach i HER2 i oceny raka w skali TNM.Jesteś bardzo młoda, czy w twojej rodzinie kobiety chorowały na raka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie - jedynie siostra mojego dziadka zmarła z powodu jakiegoś guza w jamie brzusznej chyba, ale nie jestem pewna bo to tylko *przekaz rodzinny*. Nie napisałam o receptorach ani o ocenie raka w skali TNM bo niestety na badaniu histopatologicznym nic o tym nie jest wspomniane :( wizyte u onkologa mam dopiero za 4 dni, a w głowie pełno czarnych scenariuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×