Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste zgagi i pieczenie przełyku po zjedzeniu mięsa


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem bo od miesiąca maa bóle w plecach okropne i podrażnienie przełyku,do tego są zawroty głowy i stracenie takiego pionu podczas stania.Boję się bo mam prace siedzącą i kiedy siedzę to przygniatam żołądek i czuje pieczenie ,taki dyskomfort,kilka lat temu miałam zapalenie żołądka temu,które po leczeniu ustąpiło,boję się że znów powrócił ten refluks żółciowy.Podczas oddychania czuje podrażnienie żołądka i denerwuje się.Biorę od lekarza rodzinnego controloc ale nic nie pomaga.Czy takie objawy mogą zwiastować wrzody żołądka,dodam że mam apetyt ale poi jedzeniu wszystko czuje czyli kwas i nieprzyjemny oddech mam.Teraz to ię nasiliło,a może to od tego controlecu?Mam 33 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Na pewno objawy nie mają związku z przyjmowaniem leku typu Controloc (wręcz ten lek powinien zmniejszyć nasilenie objawów). W takiej sytuacji radziłbym wykonać badanie gastroskopowe (ocena stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego) oraz rozważyć wykonanie badania USG jamy brzusznej. Dopiero po tych badaniach będzie można ewidentnie stwierdzić co Pani dolega. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×