Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany bliznowate pęczka przyśrodkowo-przedniego ACL


Gość ArchiAdam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ArchiAdam

Witam. Od jakiegoś czasu coś strzyka mi w kolanie, czemu towarzyszy ból. Zrobiłem rezonans, którego wynik przedstawiam poniżej. Mam prośbę do szanownych forumowiczów, czy moglibyście podpowiedzieć mi, co z niego rozumiecie (wizytę u specjalisty mam dopiero za tydzień). Wynik: Zmiany bliznowate pęczka przyśrodkowo-przedniego ACL z niewielką ilością płynu wokół odcinka dystalnego więzadła. Pozostałe więzadła stawu kolanowego i więzadła rzepki bez zmian, o zachowanej ciągłości. Obie łąkotki prawidłowo położone. Blizna linijna w strefie czerwonej części tylnej trzonu łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna o niezmienionej strukturze. Nierówna powierzchnia chrząstki stawowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej z zachowaną grubością chrząstki. Płyn w przedziale tylnym stawu udowo-piszczelowego. Rzepka bocznie położona w stawie rzepkowo-udowym. Dwie szczeliny pęknięć w chrząstce stawowej przyśrodkowej i bocznej rzepki zajmujące połowę grubości chrząstki. Zwiększona ilość płynu w przedziale bocznym stawu udowo-rzepkowego. Troczki rzepki i ciałko Hoffy bez zmian. Bardzo dziękuję za każdą opinię. Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×