Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michel

Malejący i powiększający się guzek na piszczeli oraz mały podłużny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michel
Jakieś pół roku temu po teście Coopera zauważyłem na piszczelu jakiś guzek o średnicy ok. 1cm. Jest miękki, a po jakimś czasie i braku ruchu zmniejsza się tak, że w jego miejscu pojawia się lekki dołek. Guzek jest pod skórą, na niej nie widać żadnych zmian. Jedyny problem to to, że podczas większego wysiłku tj. biegu czy szybkiego chodu mięsień na którym jest guzek zaczyna boleć co powoduje zesztywnienie stopy w kostce. Drugi guzek jest umiejscowiony pod spodem ramienia. Jest podłużny (ok. 0,7cm) twardy i boli przy nacisku. Zauważyłem go jakieś 2 lata temu i się nieco powiększył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno cokolwiek napisać bez badania co to są za guzki. Mogą to być gangliony, tłuszczaki lub włókniaki. Zgłoś się z tym problemem do chirurga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość daniello
mam ten sam problem. Zaczęło się od dwóch w młodym wieku . A teraz powstało więcej i faktycznie jedna noga mnie boli przy bieganiu. Normalnie tych guzków nie widać. Jak przykucnę i napnę mięśnie na piszczelach to wychodzą. Po naciśnięciu znika. Mam lekkie wrażenia jak bym wkładał palca w mięśień i troszkę w piszczel. Mam nadzieję żę da się z tego wyjść. Jutro idę do lekarza. Może coś poradzicie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dawid
ja wam powiem co to jest dzisiaj bylem u chirurga i to samo mam co wy jest to przepuklina ledzwia ide na zabieg za tydzien mam to na obu nogach lekaz powiedzial ze po dwoch tygodniach wracam do formy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.