Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna penisa po zabiegu usunięcia stulejki


Gość wystraszony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wystraszony

Szanowni Państwo, w piatek mialem wykonany zabieg usuniecia stulejki (opisany w karcie szpitalnej jako obustronna plastyka prącia + przedluzenie wedzidelka). Dzis, tj. w poniedzialek penis wyglada tak, [http://i.imgur.com/8RlErX0.jpg]. Jest duzy obrzek, szczegolnie widoczny w miejscu gdzie bylo *zalatwiane* wedzidelko. Czy az tak duzy obrzek po 4 dniach jest normalny? Lekarz kazal przemywac napletek i zoladz mydlem, niestety o ile palcem moge te moje zgrubienia przemyc i spryskac plynem do dezynfekcji o tyle zoladz jest niedostepny, przy probie *wyjscia* jest ogromny bol, przy szwach i to zgrubienie (podobno jest zwiazane tez z tym, ze bylo to znieczulenie miejscowe i sa tam resztki zastrzyku (35ml). Moje pracie w zwisie jest bardzo male, nie ma mozliwosci skierowania go do gory, poza tym obrzek jest ciezki i kieruje pracie ku dolowi. Co robic? Dodam, ze zabieg robilem w Warszawie, sam jestem z poludnia, kontrole mam w piatek, dzis rozmawialem przez telefon opisalem problem, lekarz mowil, ze to normalne, ale ja mam obawy. Sugerowal tez rivanol na noc, dzis bede stosowal. Moze to glupie, ale boje sie, ze brak cwiczen teraz z powodu bolu spowoduje to, ze ciecie sie zrosnie i problem bedzie wystepowal od nowa. Zaplacilem kupe kasy by byc zdrowym, a nie znow cierpiec :( Pomocy. Szukac lekarza na miejscu, pokazac mu to, czy czekac do piatku? Czy to sie w ogole zagoi ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 dzień po operacji stulejki (plastyka napletka), od operacji napletek mam ściągnięty z żołędzia, zrobił mi się obrzęk i mam problem z przywróceniem napletka do *stanu początkowego* (zakrycia żołędzia). Napletek podczas obrzęku powinien być raczej na żołędziu czy ściągnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4 dzień po operacji plastyki napletka i prawdopodobnie wydłużeniu wędzidełka. Od końca operacji mój napletek jest zsunięty z żołędzia, po około 12 godzinach po operacji zrobiła mi się opuchlizna i szwy są gdzieś ukryte pod tą opuchlizna, nie potrafię zsunąć napletka na żołądź, martwi mnie, że pomiędzy szwami i opuchlizna w szparce ciągle jest jakaś krew, boję się, że rozpuści mi to za szybko szwy, chciałbym zsunąć napletek na żołądź, ale nie mogę. Nie wiem czy mam się martwić. Ciągle mnie szczypie, na noc biorę dexak i śpię spokojnie. Dodatkowo nie mam zaleceń noszenia opatrunku, chodź kolejne już majtki zakrwawione. Jeszcze smaruje 3 razy na dzeń neomycinium. Proszę o opinie tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×