Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczypanie w nadbrzuszu a trzuskta


Gość Jacek1993xd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek1993xd

Dzień dobry,nazywam sie Jacek mam 21 lat,a mianowicie niepokoją mnie następujący objaw,ból pomiędzy pępkiem,a mostkiem,głównie po posiłku zaczyna mnie tam szczypać,byłem oczywiście z tym u lekarza.Dał mnie na wyniki amylazy w moczu i w krwi,miałem robiony już ogółem 6 takich badań. Poziom amylazy w moczu sięgał ostatnio 380/785U/L,gdzie norma to 380,lekarz stwierdził podrażnienie trzustki.Dostałem enzym kreon 28000,i panrazol.Brałem przez dwa tygodnie,ból nie przeszedł całkowicie,ale ustąpił wtedy.Zrobiłem znowu te same badania i wykazały 380/395,lekarz stwierdził dużą poprawe,i mówił żebym odstawił te enzymy.Po około trzech tygodniach,nie spożywałem alkocholu,ból sie zaostrzył,i znów poszłem do mojego lekarza,tym razem na gastroskopie,którą mam 14 czerwca 2014r. Nie biore tych enzymów jak zalecił lekarz,w tej chwili czekam na tą gastroskopie,szczypie mnie codziennie jak zjem dużo posiłków,czasem smażone sie zdarzają dania,miałem robione USG,które nic nie wykazało. Boli mnie tam,gdzie znajduje sie moim zdaniem trzustka,właściwie to szczypie, Hmm powieniem czekać mimo to na gastroskopie,czy iść znów do lekarza po badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też długo mamiłem się wrzodami na dwunastnicy. Nawet inhibitory pompy protonowej pomagały znosić poranne bóle, więc można było się pomylić... A jednak Gastroskopia wykazała idealną śluzówkę. Obecnie IPP zmniejszają tylko poranne burczenia trzustki, ale ból w ciągu dnia i po posiłkach jest niezmienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko że ja mam biegunki od 9 miesięcy, teraz już waga nie spada jednak czuje dziwny ucisk po lewej stronie jamy brzusznej jakby pod żebrami, panicznie boje się nowotworu trzustki a terminy do lekarzy dość odległe. Czytając kolejne fora w internecie staje się jeszcze bardziej poddenerwowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jacku. Ja myślę że dieta niskotłuszczowa jak najdłużej. Zamiast kreonu możesz brać lipancreę (jest tańsza) podczas cięższych posiłków. Ja mam stwierdzone pzt i najmocniejsze bóle z prawej strony.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek1993XD

Miałem robione usg,wszystko z strony brzucha mam zdrowe bez jakiś zmian,z tyłu jeśli chodzi o nerki to mam dwa schorzenia stwierdzone : Cystis simplex renis sinistri A druga to Nephoroptosis dextra Pierwsze schodzenie to torbiel w nerce 15 mm A drugie to połorzenie nerki 3/4 długości poniżej grzebienia talerza biodrowego,jeśli chodzi o to schorzenie to radiolog sie niepokoi,sprawdzał tą nerke pod kątem drożności,i na szczęście jest drożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×