Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl kostna na kolanie i stopie


Gość tusia_18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tusia_18

Hej. Mam problem. jakieś 4 lata temu zdiagnozowano u mnie troszeczkę wyżej lewego kolana narośl kostną od strony wewnętrznej i usunięto ją. Na zdjęciu RTG wyglądało to tak jak by mi bokiem druga kość rosła taka jak gałązka. od pewnego czasu znów boli mnie to kolano i jak na złość prawe też:( jakoś nie mam czasu wybrać się do lekarza i tak z tym chodzę parę miesięcy aż tak od miesiąca zaczęła boleć mnie stopa jak czasem stanęłam inaczej to zabolała a teraz boli ciągle jak chodzę jak by mnie coś tam kulo. Czy to mogą być znów te narośle? Zaczynam się obawiać jak już w innych miejscach mnie boli:( czy takie narośle mogą być groźne? proszę pomóżcie może ktoś miał podobną sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy to mogą być znów te narośle? - Nie wykluczone. Może mieć Pani taką tendencje do tworzenia się narośli kostnych. czy takie narośle mogą być groźne? - Nie jest to proces nowotworowy, ale przez wzrost takich struktur, jeśli ich nie będzie się systematycznie usuwało może dojść do uszkodzenia aparatu kostno-stawowego. Trzeba w przypadku takiego schorzenia być pod ciągłą obserwacją ortopedy. I radzę teraz też wybrać się do niego. Istotne będzie wykonanie zdjęcia RTG celem konkretnej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zbadać, żeby nie mieć wątpliwości. Mój syn przed operacją miał zalecony rezonans. Znaleźliśmy taki otwarty rezonans, bo dziecko się nie bało, nie trzeba było też żadnego znieczulenia i mogłam przy dziecku siedzieć przy całym badaniu. Nie chcieliśmy, żeby dziecka badać pod narkozą, bo po co jak można znaleźć alternatywę. My jesteśmy z Krakowie i znaleźliśmy taki rezonans na Zachodniej 7, zadzwoniłam na 698115115 i tam wszystko mi powiedzieli, zapisali na termin. My byliśmy bardzo zadowoleni z obsługi, miło, profesjonalnie, a przy tym dość tanio jak za takie badanie. Polecam szczególnie dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×