Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha i nagła biegunka


Gość Michał_22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał_22

Witam, Nie jestem pewny czy piszę w odpowiednim dziale za co z góry przepraszam. Mam 22 lata i mój problem z bólem brzucha zaczął się jakiś rok temu. Początkowo bolał cały czas i nagle przestał. Po jakimś czasie brzuch znów co jakiś czas zaczyna boleć. Czasem jest tak, że ten ból jest strasznie ostry, jakby mi ktoś ściskał wewnątrz cały żołądek i potem od razu muszę iść do toalety, ponieważ czuje, że zaraz mnie zacznie *czyścić*. Po oddaniu kału ból jako tako stopniowo zanika, aż w końcu przestaje boleć. Robiłem morfologie, ob, atpp, badanie moczu i nic nie wykazało, wyniki są w prawidłowe. Dodam, że brzuch boli mnie co jakiś czas. Jest tydzień, gdzie mnie nie boli w ogóle a jest taki czas, że potrafi boleć przez kilka dni w tym co jakiś czas pojawiają się te ostre bóle(zauważyłem, że kilka godzin po tym jak zjem np. zapiekanke).. Ogólnie prowadzę siedzący tryb życia (praca, uczelnia) i w miare możliwości jak mam wolny czas staram się ćwiczyć. W pracy mam zmiany dzienne i nocne i dodam, że w nocy często sobie podjadam różne lekkie rzeczy. Ogólnie mój sen trwa w granicach 5-7h i wypróżniam się czasem co 2dni. Staram się również wstrzymywać gazy a często jestem w miejscu publicznym. Raz byłem z tym u lekarza to wydaję mi się, że zlekceważył mój problem, ponieważ stwierdził, iż jest to wina niezdrowego jedzenia, mimo że ostatnio staram się ograniczać do minimum a i tak żołądek pobolewa. Odnośnie kału nie zaobserwowałem żadnej krwi, a kolor jest raz jasny a raz brązowy. Wmawiam sobie różne dziwne rzeczy, że może jakiś rak albo coś poważnego i sam nie wiem co mam z tym zrobić. Jeszcze pragnę dodać, że pije dużo herbat i odżywiam się nieregularnie. Chciałbym się dowiedzieć na podstawie tego co tu napisałem, co może być przyczyną tego bólu brzucha/żołądka i ewentualnie do jakiego specjalisty się zgłosić? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że raczej dolegliwości związane są z niezdrowym trybem życia i nieprawidłową dietą co może wywoływać zaburzenia w czynności jelit powodujące bóle brzucha takie typu jak Pan przedstawia. Aby konkretnie ocenić klinicznie Pana bezpośrednio należałoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się najlepiej z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×