Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Daniel K

Złamanie wieloodłamowe nasady dolnej kości promieniowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel K
Witam, mam 21 Lat, w środe dostałem poważnego urazu nadgarstka, mianowicie spadłem na hali sportowej wykonując salto całym ciężarem ciała na jedną ręke.*/ Pojechałem niezwłocznie na izbę przyjęć, i do chirurga, wynik RTG był taki : -Złamanie wieloodłamowe nasady dolnej kości promieniowej . Leczenie zastosowane to Repozycja na stole zabiegowym Sokołowskiego i Gips 6 tygodni. RTG kontrolne po zastygnięciu gipsu wykazało poprawność nastawienia, jednak jakiś mały odłam został. Moje pytanie wiąże się co do Waszych przeczuć i opinii co do leczenia tego, jakie wskazówki, co mam teraz robić z tą ręką?? Ruszać palcami czy nie, zginać ją w łokciu czy cały czas na Temblaku??? Dostałem też lek Aescin 3x2 na Dzień. Kiedy ta ręka ma szanse sprawności, czy na gipsie się skończy??? Jak spać, w jakiej bezpiecznej pozycji do tego typu złamania??? I Najważniejsze... Jakie są objawy gojenia się, Zrastania, i czy boleć czasem mnie to może?? Prosze pomóżcie mi..... Z góry Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Ból może występować. Najlepiej spać tak, aby nie przygniatać ręki. W łokciu można zginać, ruszać palcami też. Oczywiście bez szaleństw, ale chodzi o lepsze ukrwienie kończyny, co przyśpieszy proces zrostu kości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.