Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niejednorodna struktura kostna w obrębie kości skokowej


Gość sliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 10 miesiecy temu zlamalem wieloodlamowo staw skokowy dzisiaj odebralem wyniki z rezonansu.Moze ktos mi podpowie co z winikami.Noga dalej boli. Opis Stan po wieloodlamowym zlamaniu kosci skokowej lewej i leczeniu operacyjnym.W obrebie kosci skokowej widoczna niejednorodna struktura kostna-cechy obrzeku szpiku kostnego pourazowego i sklerotyczne strefy zrostu kostnego dochodzace do powieszchni stawowej w okolicy gorno-bocznej czesci bloczka.Cechy obrzeku szpiku kostnego w kosci pietowej. Miesnie dystalne czesci podudzia lewego i ich sciegna wychodzace na stope o prawidlowej morfologii i przebiegu.Wiezadla piszczelowo-strzalkowe pogrubiane,o podwyzszonym sygnale-cechy czesciowego uszkodzenia.W jamie stawu skokowo-goleniowym niewielka ilosc plynu.reszta opiana jest jako prawidlowa. Czy to co powaznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To następstwo samego złamania kości oraz urazu aparatu więzadłowego czyli stan zapalny z gojeniem się przez przebudowę kostną. Nic ewidentnie groźnego, ale wymagającego rehabilitacji. Proszę wynik skonsultować z prowadzącym ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.Wizyte mam 12 czerwca,mam wrazenie ze rehabilitacja juz mi nie pomaga,zero efektu od 3miesiecy.Bol czuje caly czas,nie moge pracowac fizycznie,robi sie obrzek po wiekszym wysilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×