Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szum w uszach i lekkie zawroty głowy a dyskretne obniżenie przestrzeni międzykręgowych


Gość tigeraz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tigeraz

Witam, od ok. 2 tygodni odczuwam permanenty szum w uszach (pisk) czasami w pozycji stojącej (szczególnie w pomieszczeniach ze sztucznym światłem odczuwam coś na podobę zawrotów głowy (ucisk i wrażenie tracenia równowagi). Robiłem już rózne badania jak usg brzuca, larygolog, kał, morfologia i wszystko wychodzi w normie. Interniska skierował mnie na prześwietlnie odcinka szyjnego kręgosłupa - opis wyniku poniżej. Czy moje dolegliwości moga być spowodowane zniesioną lordozą szyjną? Dokogo powinienem się zglosić? Oś kręgosłupa C zachowana, zniesiona lordoza szyjna. Wysokość trzonów szyjnych prawidłowa. Dyskretne obniżenie przestrzeni międzykręgowych C2-C3, C3-C4 i C4-C5, bez ewidentnych wtórnych zmian przeciążeniowych w obrębie trzonów na tym poziomie- obraz raczej spowodowany nieco węższymi rozwojowo tarczami międzykręgowymi, mniej prawdopodobne zmiany na tle wczesnej dyskopatii z odwodnieniem tarcz międzykręgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Te dolegliwości jakie Pan opisuje nie maja raczej powiązania z niewielkimi zmianami zwyrodnieniowymi w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się najlepiej z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×