Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Qwer

Diosminex a żylaki powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Qwer
Witam! rok temu miałem operację na żylaki. Czy mogę brać diosminex *profilaktycznie* czy musiałbym to skonsultować z lekarzem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chirurg Tomasz Stawski
Nie ma przeciwwskazań do zażywania profilaktycznego tego preparatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kacper
Witam! Mam żylaki po stronie lewej i po stronie prawej mam torbiel, urolog zalecił branie leku diosminex, moje pytanie brzmi co daje ten lek ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Qwer
Substancją czynną preparatu jest diosmina. Diosmina zaliczana jest do grupy związków flawonowych (jej cząsteczka składa się z dwucukru oraz diosmetyny, naturalnie występującej pochodnej flawonu). Diosmina wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne (silniejsze niż trokserutyna). Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych. Działanie przeciwzapalne wykazuje poprzez hamowanie adhezji i aktywacji leukocytów co ogranicza działanie mediatorów stanu zapalnego (prostaglandyn, histaminy, wolnych rodników). Diosmina hamuje także aktywności hialuronidazy. Zwiększa przepływ limfy w układzie chłonnym. Po podaniu doustnym diosmina jest metabolizowana w jelitach przez florę bakteryjną, a jej aktywny metabolit (którym jest diosmetyna) dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Stosowana jest przede wszystkim w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi