Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, strzelanie i ucisk w kolanie


Gość Piottrr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piottrr

Witam. Moja historia zaczyna się ok 3 tygodnie temu. Wieczorami miałem uczucie zmęczonego kolana w lewej nodze. Z czasem robi się coraz gorzej. Kolano boli, czasami bardzo głośno strzela( przeraźliwy dźwięk). Gdy chodzę czuję opór. Prawe kolano rusza się *gładko* natomiast gdy ruszam lewym czuję jakbym miał na kolanie lekko zawiązany np bandaż. Dzisiaj natomiast, noga od kolana do kostki zdrętwiała i pojawiła się *gęsia skórka*. Szybko to przeszło. ból w kolanie pojawia się rzepką, między piszczelą a kolanem. Kolano nie jest raczej opuchnięte, niema wody. Byłem wczoraj na pogotowiu po serii bardzo mocnych strzałów. Pani doktor pomacała stwierdziła że nie występuje *szufladka*. prześwietlenie nic nie pokazało. Co to może być i czy jest to sprawa bardzo pilna. Z uwagi na pracę nie bardzo mam czas się udać po skierowanie :( Zapomniałem dodać. najgorzej jest gdy siedzę chwilę i po tym chce wstać. Co do bólu, nie jest on jakiś bardzo mocny, przeważnie to *czuje* ale czasami potrafi zaboleć dosyć konkretnie, najgorzej jest gdy np leżąc na boku noga lekko ugnie się w lewo lub prawo) Brak w przeszłości urazów mechanicznych, zwichnięć itp Dodatkowo dziś się pojawiło coś bardzo dziwnego. Gdy chodzę zaczynam czuć ucisk, jakby ciśnienie w kolanie w tym momencie kolano zgina się jakby samo, dodatkowo odczuwam jakby naprężenie, skurcz i ból mięśnia za piszczelą oraz udowego nad kolanem. Bardzo dziwne uczucie braku panowania nad kolanem. Po chwili stan potrafi przejść i np 5 min chodze normalnie a za 5 min znowu to samo :/ Co się zemną dzieje :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka ruda

witam ją jestem po urazie. kolana skrecenie. stawu i nadawanie więzadla bocznego chodze od 7tygodni w stabilizatorze i mała jest poprawa a i oczywiście byłam już u 6 ortopedow i tylko jedno pani na operacje zapraszam ale wkońcu trafiłam konkretnego który postawił odpowiednią diagnozę i odbędzie się bez tylko zostaje mi jeszcze rehabilitacja trzy tygodnie zaczynam od poniedziałku a jeżdżę. narazić jezdilam wyczynowo teraz na chwilę. obecna mogę zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×