Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana w piersi i powiększone węzły chłonne


Gość Jadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam 33lata odebrałam wyniki usg piersi i węzłów chłonnych szyji brzmi: Piersi gruczolowo tłuszczowe z wloknieniem podscieliska liczne torbiele średnicy 7mm w sutku prawym na godzinie 11niskoechogeniczna zmiana ogniskowa o wymiarach 2,7 a 3,8 mm wymiar AP większy niż boczno boczny.Birads 4 .Trzy węzły chłonne szyjne powiększone. Długości 19mm grubości 5mm .Co to może być za zmiana w piersi dodam że babcia moja zmarła na raka piersi skąd powiększone węzły szyjne dodam że nie jestem po żadnej infekcji objawy dodatkowo spadek masy ciała i ogólne osłabienie.Proszę o poradę czy to może być coś złośliwego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Birads 4: zmiana podejrzana ryzyko złośliwości od 2% do 95%, konieczna weryfikacja zmiany, grupę podzielono na 3 podgrupy: 4a: zmiana podejrzana, ale o małym stopniu prawdopodobieństwa złośliwości 4b: zmiana podejrzana, o pośrednim stopniu prawdopodobieństwa złośliwości 4c: zmiana podejrzana, o wysokim stopniu prawdopodobieństwa złośliwości, jednak bez klasycznych cech złośliwości Wniosek- to może być coś złośliwego. Radzę szybko udać się do lekarza. Być może najpierw będzie biopsja, ew. operacja, Sprawa wygląda na poważną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadzia , lekarze tu nie zawsze odpowiadają. Jeśli chcesz aby odpowiedział lekarz zadaj pytanie przez forum i wyślij sms - jest taka opcja na tej stronie. Ale z Twoich wyników można wnioskować,że potrzebna jest NATYCHMIASTOWA wizyta u ONKOLOGA. Jeśli masz trudność z dostaniem się w przychodni onkologicznej to dowiedz się jacy lekarze tam pracują w tej przychodni i znajdź miejsce gdzie przyjmują prywatnie. Pośpiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×