Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie stawu skokowego


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W styczniu spadłam ze schodów i skręciłam kostkę (kostka już raz była w gipsie), często mi *ucieka*, więc nie wybrałam się do lekarza. Ból jednak nie mijał i w drugiej połowie lutego poszłam do Chirurga, okazało się, że miałam zerwaną torebkę stawową i utworzył się stan zapalny. Dostałam do smarowania fastum i 10 zabiegów fizykoterapi (Magnetronik, laser i jonofreza) -termin miałam na 15.04.2014. Skończyłam rehabilitację i udałam się do Chirurga na kontrolę -dodam, że ból ciągle mi towarzyszył- dowiedziałam się, że mam przewlekły stan zapalny i płyn w stawie (?). Dostałam tabletki i skierowanie do Ortopedy (mam mieć robione usg stawu), jednak najbliższy wolny termin w mojej okolicy (wrocław, legnica, jawor...) jest w drugiej połowie lipca. Proszę o informację, czy z opisu wydaje się to na tyle poważna sprawa, aby udać się do specjalisty prywatnie, czy czekać do lipca na wizytę z NFZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej radziłbym przyspieszyć termin wizyty u ortopedy i wykonanie USG. Stan zapalny może nasilać się co doprowadzi do zniszczenia struktur stawu skokowego. Ortopeda na pewno włączy odpowiednie leczenie po analizie badania USG i stanu klinicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×