Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jąder i moszny po orchidopeksji


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i za tydzień mam mieć wykonaną orchidopeksję z powodu zbyt dużej ruchomości jąder, której powodem są skręty.Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie operacji.Każda odpowiedz się liczy.Proszę o odpowiedz specjalistę z tego forum oraz forumowiczów. 1.Czy bardzo boli moszna i jądra po operacji ? 2.Czy ketonal załagodzi te bóle? 3.Jak długi może być pobyt w szpitalu? 4.Czego unikać po operacji? 5.Po jakim czasie mogę wrócić do ćwiczeń siłowych dodam , że jądro całkowicie się nigdy nie skręciło ? 6.Czy zdjęcie szwów boli ? Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RUMCAJS03

Miałem skręt jądra ponad tydzień temu. Mam 19lat, operacja chyba jest podobna co do mojej, moje jądro zostało również *podczepione* by zapobiec kolejnym skrętom. Miałem skręt o 360 :P 1. Przy dotknięciach jądro trochę boli. Moszna też jest delikatna przy szwach również przy dotknięciach lecz ogólnie po zabiegu nic nie boli :) 2.Nic mi o tym nie wiadomo, nie brałem żadnych leków 3. Ja przy skręcie byłem 2dni :) 4. Lekarz kazał mi leżeć 2 tyg. więc leże w dalszym ciągu. 5. Mi lekarz powiedział 2 miesiące, mówił ze po 1,5 miesiąca mogę się jakoś LEKKO zacząć ruszać. Jednak dał mi zwolnienie z wfu do końca roku. Cóż.. masa spadnie :( 6. Mam założone szwy rozpuszczalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RUMCAJS03

Dobre pytanie, sam nie wiem od czego to miałem. Po południu robiłem ciężki trening nóg, później cardio na rowerze i jak wróciłem do domu, wziąłem prysznic , położyłem się do łóżka i zaczęło mnie boleć. Nie wiem od czego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też od ćwiczenia i mi wmawiali wszyscy że to nie to i różne bzudury i w końcu wziąłem sprawę w swoje ręce. Troche kasy wydałem na prywatnych lekarzy , ale w końcu będę mógł normalnie funkcjonować * )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RUMCAJS03

Nie brałem leków przeciwbólowych bo takie nie są potrzebne, nic mnie nie bolało. Bolało trochę tylko jak się dotykałem albo przy zmianie opatrunku(też dotknięcia). Teraz już jest lajtowo, nic nie boli nawet przy dotykaniu. W toalecie żadnych problemów. Kup sobie *octenisept* do przemywania rany przy zmianie opatrunku, nic nie szczypie, a na początku jest ciężko ten opatrunek *odkleić* jednak i ten płyn naprawdę ratuje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RUMCAJS03

Powiem szczerze, że nawet od razu po przebudzeniu(jakieś 2 godziny od operacji) poszedłem do toalety zrobić siku. :) Takie krótkie wyjścia do toalety są bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez lipy.Nie ukrywam trochę się stresowałem , ale po twojej wypowiedzi ulżyło mi * D Ja nie miałem całkowitego skrętu nigdy to może będę miał bardziej lajtowo niż ty.Dzięki wielkie za odpowiedz.Za tydzień odezwę się tu na forum i powiem jak mi przebiegł zabieg. Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Rumcajs.Miałem wczoraj operację.Przyszyli mi dwa jądra .Już jestem w domu , trochę boli ,ale da się wytrzymać.Mam pytanie.Też miałeś opuchniętą tą skórę na jądrach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tutaj pisał trochę ,żeby następni wiedzieli co ich czeka.Rumcajs zmieniałem dziś opatrunek i Ci powiem że nic nie czułem a wziąłem tylko przed ketanol forte *) Serio dzięki ziomek,że mi wszystko opowiedziałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RUMCAJS03

Tak, też mam do tej pory takie opuchnięcie które wygląda jak 3 jądro :D ale to jest tylko chyba taka skóra xd Ja nie brałem żadnych przeciwbólowych. Po prostu przy zmianie opatrunku mi trochę krwawiło. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 21 lat i 27 stycznia bieżącego roku miałem zabieg orchidopeksji prawego jądra. Po jakim czasie ustąpił u was całkowicie ból? Mi urolog powiedział, że od czasu do czasu będzie mnie lekko bolało, ale że wszystko jest z jądrem ok. Jestem już ponad 2 tyg po zabiegu i np. podczas dużego wysiłku (np. biegi, gra w piłkę) czuję jakiś tam ból, szczególnie gdy dotknę tego jądra. Proszę o poradę jak to u was było. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×