Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyrośnieta częściowo blizna po założonym popręgu Webera


Gość krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystyna

11.02.2014 doznałam urazu prawego kolana. pęknieta rzepka na dwie części, założony popręg Webera. obecnie jestem 12 tygodni po operacji, zgięcie nogi w kolanie mam ok. 45 stopni, wykonuję ćwiczenia, ale dalej nic się nie poprawia to zgięcie się nie powiększa. dzisiaj zauważyłam, masując delikatnie skórę naokoło kolana, ta skóra w jednej drugiej części blizny nie przesuwa się w ogóle. tak jakby byłą przyczepiona ta część blizny do tkanek pod skórą. czy to będzie wymagało dodatkowej jakiejś operacji. przypuszczam, że to jest przyczyną braku dalszego postępu w zgięciu nogi w kolanie. bardzo proszę o odpowiedż. tyle się już nacierpiałam i naprawdę boję się następnej operacji. może jest jakaś inna możliwość oderwania tej blizny od tkanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jestem po operacji kolana, a nawet dwóch i wiem od rehabilitantów, że blizny trzeba mobilizować! To bardzo ważne, żeby nie porobiły się zrosty (które np. blokują możliwość pełnych ruchów, mogą być bolesne itd.) Ciężko opisać, jak to się robi, ale postaram się to zrobić: 1. przede wszystkim masaż tych blizn 2. blizna po artroskopii: łapiesz ją w dwa paluszki i ruszasz na boki 3 jeżeli blizna jest dłuższa: łapiesz jedną rączką w dwa paluszki, drugą to samo ciut niżej i też ruszasz na boki, ale w przeciwne kierunki Z opisu możw wynikać, że już jakieś zrosty masz, więc może na początku trochę boleć. Chociaz to w sumie dziwne, że nikt na rehabilitant nie powiedział Ci o mobilizacji blizn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ślicznie, cieszę się, że ktoś się do mnie odezwał. jestem totalnie zdołowana. ja nie chodzę na rehabilitację. mój lekarz stwierdził, że to co mi będzie robił rehabilitant, to mogę zrobić sobie sama. mam ćwiczenia i wykonuję je sama w domu. nogę ćwiczę cały czas. jestem już prawie 12 tygodni po operacji kolana i zginam nogę na około 45 stopni, chodzę bez żadnych kul już od dawna, ale kuleję. nogę leżąc - podnoszę do góry bez problemu, zanikłe mięśnia odbudowują się nawet dosyć, ale zauważyłam właśnie że ta blizna w trzech miejscach jest jakby *przyłapana*. wcierałam przez jeden miesiąc specjalną maść w tą bliznę, ale pózniej dostałam jakiegoś uczulenia w tym miejscu i lekarz powiedział, abym ją odstawiła. wizyty miałam co dwa tygodnie, a teraz dopiero po całym miesiącu. martwię się. to jest oczywiste. jestem ciekawa, czy mi to masowanie teraz pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Dziękuję ślicznie, cieszę się, że ktoś się do mnie odezwał. jestem totalnie zdołowana. ja nie chodzę na rehabilitację. mój lekarz stwierdził, że to co mi będzie robił rehabilitant, to mogę zrobić sobie sama. mam ćwiczenia i wykonuję je sama w domu. nogę ćwiczę cały czas. jestem już prawie 12 tygodni po operacji kolana i zginam nogę na około 45 stopni, chodzę bez żadnych kul już od dawna, ale kuleję. nogę leżąc - podnoszę do góry bez problemu, zanikłe mięśnia odbudowują się nawet dosyć, ale zauważyłam właśnie że ta blizna w trzech miejscach jest jakby *przyłapana*. wcierałam przez jeden miesiąc specjalną maść w tą bliznę, ale pózniej dostałam jakiegoś uczulenia w tym miejscu i lekarz powiedział, abym ją odstawiła. wizyty miałam co dwa tygodnie, a teraz dopiero po całym miesiącu. martwię się. to jest oczywiste. jestem ciekawa, czy mi to masowanie teraz pomoże. Strony: 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że nie miałaś rehabilitacji. Nie same ćwiczenia są ważne, ale też fizykoterapia. Może przy okazji następnej wizyty poproś lekarza o skierowanie. Uwierz, że przyjemniej jest, jak ktoś Ci pomaga, ćwiczenia są urozmaicone i zawsze, gdy coś jest nie tak, to można od razu pytać :) Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

dziękuję za życzenia zdrowia i pozdrowienia. będę u lekarza, to poproszę o skierowanie. a co do mojej blizny - ja mam bliznę długości ok, 14 cm, więc przypuszczam,że taka blizna wymaga innego rodzaju masażu. mam nadzieję, że będzie wszystko ok. musi!!!! jeszcze raz pozdrawiam i dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×