Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drobnoplamiste zaczerwienienie żołądka


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara

Witam, cierpię na dolegliwości żołądkowe już co najmniej dwa lata. We wrześniu 2013 miałam robione usg jamy brzusznej i gastroskopię. USG wyszło dobre, narządy bez zmian chorobowych, a wynik gastroskopii to drobnoplamiste zaczerwienienie błony śluzowej żołądka, test helikobacter - negatywny. Od lipca 2013 roku biorę nolpazę. Początkowo 2x40 mg potem 1x40 mg a teraz 2x20 i nawet 1x 20 mg. Kilka razy w tym czasie przerywałam leczenie nolpazą myśląc że już jest w porządku, ale niestety za każdym razem objawy wracają. Na początku było to pieczenie po posiłkach, a teraz się zmieniło i odczuwam ból żołądka rano na czczo i wtedy nie pomaga nic ani zażycie nolpazy, ani zjedzenie czegokolwiek. Ból przechodzi dopiero w ciągu dnia. Nie piję alkoholu, kawy nawet herbaty.Stosuję dietę. Ostatnio gdy miałam silne bóle jadłam budyń, moczone bułki aby nie drażnić żołądka. Moim problemem jest bardzo stresująca praca i stąd te dolegliwości. Jest to bardzo przykre. Co jeszcze mogę zrobić? Czy ta choroba kiedykolwiek przejdzie? Czy mogę sama na podstawie obserwacji regulować przyjmowanie nolpazy.Czasem przy dłuższym braniu nolpazy czuję jakby żołądek przestał trawić i jest pełny. Może zbyt mocno blokuje wydzielanie kwasów trawiennych? Czy wtedy przerwać leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×