Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból biodra po jeździe na rowerze


Gość Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek wieczorem jeździłem na rowerze - niedużo i niezbyt szybko, ale po powrocie trochę się rozciągałem, bo mam bardzo napięte mięśnie dwugłowe ud i pośladkowe. Od soboty rano czuję przy chodzeniu kłujący ból w biodrze, do tego stopnia, że trochę kuleję. Bólu nie ma w spoczynku, natomiast pojawia się, gdy dotykam miejsce zaznaczone na przykładowym rtg miednicy https://www.dropbox.com/s/i7hzl1518cuv73v/rtg%20miednica%201r.jpg to jest bardzo mały fragment jakby na szczycie kości. Być może zbyt mocno rozciągałem lewy mięsień pośladkowy po jeździe na rowerze. Ćwiczenie polega na ułożeniu lewej stopy na prawym kolanie i przyciąganiu prawego kolana do tułowia w leżeniu. Teraz taki manewr jest dla mnie bardzo bolesny. Nie wiem czy pędzić z tym od razu do ortopedy czy dać szansę na samowyleczenie. Dodam tylko, że lewe udo miałem zawsze bardziej spięte i chyba na dodatek trzaskające.. Dziękuję z góry za rady i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę dać odpocząć przez kilka dni mięśniom, bo prawdopodobnie są zbyt napięte. Zastosować w miejscu dolegliwości bólowych żel lub maść ze środkiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wszystko powinno powoli ustąpić. W razie braku efektu leczniczego konsultacja u ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×