Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wieloodłamowe złamanie trzonu kości promieniowej z przemieszczeniem


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 01.03. tr. w wyniku upadku złamałem prawą ręke- jestem praworęczny. Było to wieloodłamowe złamanie trzonu kości promieniowej z przemieszczeniem. Po sześciu tyg. zaszedłem na kontrolę i zrobiono mi RTG. Okazało się, że jeszcze nie ma pełnego zrostu. Chciałbym się dowiedzieć, ile czasu zrasta się takie złamanie, oraz czy dużo brakuje do pełnego zrostu? Chciałbym się także dowiedzieć, co potem. Kiedy powróci mi sprawność, jak wygląda rehabilitacja itp.? Ogólnie chodzi mi o wszystko, co powinienem wiedzieć na ten temat. Zdjęcia RTG: zdjęcia natychmiast po złamaniu: http://pl.tinypic.com/r/14o7pcl/8 http://pl.tinypic.com/r/2w21ohe/8 Zdjęcie po 6 tyg. : http://pl.tinypic.com/r/2v0cpdh/8 Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Chciałbym się dowiedzieć, ile czasu zrasta się takie złamanie oraz czy dużo brakuje do pełnego zrostu? - Taki rodzaj złamania, o takim stopniu nasilenia może trwać nawet około 10-12 tygodni. Na przedstawionym zdjęciu widać, że kość zrasta się, ale jest to jeszcze niepełny zrost i może jeszcze to potrwać około 4 tygodni zanim ulegnie pełnemu zrostowi. Chciałbym się także dowiedzieć, co potem. Kiedy powróci mi sprawność, jak wygląda rehabilitacja itp.? - Niestety rekonwalescencja po tego typu złamaniu, po tak długim okresie unieruchomienia może trwać około pół roku. Co do rodzaju, metody rehabilitacji radzę w tej sprawie skonsultować się już teraz z Poradnią Rehabilitacyjną. Tam zostaną udzielone Panu w tym względzie pełne informacje i zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, co się stanie jeżeli znów niefortunnie upadnę na tą rękę? Czy ta kość, a szczególnie te miejsce będzie bardziej podatne na złamanie? Odnośnie płytki, którą mi zespolono kość. Jest to tytan i lekarz powiedział, ze ze względu na mój młody wiek- 20 l. nie ma sensu jej wyjmować, ponieważ ten materiał dobrze integruje się z tkankami. Czy mogę mieć później jakieś problemy przez nią? A jak z ciężarami, nie chodzi mi o ciąganie jakichś ogromnych ciężarów, tylko o to, czy np. po zdjęciu szyny gipsowej będę mógł nieść załóżmy 5 kg siatkę z zakupami, czy to po jakiś czasie dopiero? Na jakiś innym forum czytałem, ze po urazie należy jak najszybciej wrócić do codziennych czynności i włączać w nie tą kończynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×