Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból stopy po operacji palucha koślawego


Gość Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, jakieś 3 lata temu bądź 4 miałam robioną operacje palucha koślawego prawej stopy. Nazywało się to coś na : osteotomia śródstopia z wycięciem torebki stawowej palucha oraz ustabilizowanie drutem Kirshnera. Miałam drut w drugim palcu u stopy, jednak później został on usunięty wraz z szwami po miesiącu. jednak lekarze złamali mi kość śródstopia bodajże i ustabilizowali to dwoma drutami wewnątrz stopy i blachą z czterema śrubami które mam do dziś... lekarz z góry założył, ze paluch koślawy będzie wracał. Operacja robiona na NFZ. Paluch ogólnie jest sztywny musze się mocno wysilić żeby nim poruszać, a jak chce w pełni poruszać to musze pomóc ręką (podnieść palca do góry , bo troche wisi i wtedy jest ok) ale od pewnego czasu stopa zaczęła boleć w środku promieniuje ból nie wiem czy to od drutów? Dałoby je rade usunać ? Ta stopa sprawia mi teraz więcej problemów niż miałam tego palucha koślawego.. to uciażliwe. mam nadzieje, ze dość obszernie opisałam problem. Dziękuje z góry za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CHOMIKA-poczytaj nowy wątek: Ból i trudności w wyprostowaniu palucha po operacji halluxa.Opisałam tam moje przejścia po trzech operacjach.Ja też miałam drut w drugim palcu bo był młotkowaty.Usunięty po sześciu tygodniach.Z tego co piszesz napewno nie masz druta w dużym palcu,usuwa sie je po stabilizacji kości zazwyczaj po sześciu tygodniach.Ja miałam dwie śruby,i miały pozostać na zawsze.Ale jedną usunięto przy drugim zabiegu.Na mojej sali leżała pani która miała operowanego halluxa ale inną metodą niż ja.Wiem napewno że też miała blaszkę,ktorą usuwała po pół roku w gabinecie zabiegowym w miejscowym znieczuleniu.Teraz ma wszystko OK! Spotykamy się w przychodni przyszpitalnej.Ale nie wszyscy mają usuwane blaszki.Niektóre pozostają na zawsze.Wszystko zależy od zastosowanej metody operacyjnej.Musisz wziąść wypis szpitalny i skontaktować sie z lekarzem.Mnie się paluch też nie zgina i boli przy chodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×