Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniak jadra po 6 latach od operacji powrózka nasiennego


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

6 lat temu miałem operacje powrozka nasiennego, wszystko było w porzadku, w tym roku na kontroli wykryto u mnie wodniaka po stronie operowanej jakies 30 ml, płyn został usuniety punkcją 1 raz, niestety po miesiacu płyn znowu sie pojawił w tej samej ilosci. Lekarz stwierdził ze dokonamy jeszcze jednej próby punkcyjnej i niestety jeśli to nic nie pomoże konieczyn bedzie zabieg. Moje pytanie czy w tej wielkości wodniak zagraża mojemu zdrowi oraz oczywicie posiadaniu potomstwa? Czy sam zabieg jest ryzykowny ? Spotkałem sie z opinia, ze po usunieciu wodniaka moze wystąpić stała niepłodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Punkcje wodniaków jąder są bardzo mało skuteczne. Myślę, że będzie Pan musiał zostać z tego powodu zoperowany. Zabieg nie jest skomplikowany i obarczający klinicznie dla pacjenta. Powikłania to rzadkość. Niestety, ale bardziej prawdopodobna jest niepłodność, gdyby taki wodniak został pozostawiony, niezoperowany niż wystąpienie tego powikłania po operacji usunięcia wodniaka. Możliwość uszkodzenia jądra lub bezpłodności występuje po zabiegu usunięcia wodniaka jądra, ale to są sporadyczne przypadki. Najczęściej dochodzi do obrzęku jądra, zakażenia rany pooperacyjnej, krwotoku z rany pooperacyjnej i krwiaka jądra, powrózka nasiennego lub moszny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×