Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jola z Cz-wy

Biopsja piersi, czy pobranie wycinka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jola z Cz-wy
Opis mammografii: W kwadracie górnym zewnętrznym piersi lewej widoczna jest okrągła, dość dobrze ograniczona struktura wielkości ok. 10 mm-torbiel? zmiana lita?. Innych zmian ogniskowych w obu piersiach nie uwidoczniono. w piersi lewej widoczne jest pojedyncze mikrozwapnienie łagodne. Usg z przed miesiąca uwidoczniło dwa niewielkie torbiele na piersi prawej i jeden na lewej. Mam podjąć decyzję do początku września czy zrobić biopsję, czy pobrać wycinek a może jeszcze poczekać z decyzją? Proszę o pomoc w podjęciu decyzji ponieważ mój lekarz w tej kwestii był mało rozmowny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej zmianę wyciąć w całości i poddać badaniu histopatologicznemu. W biopsji nie ma się 100% pewności co do wyniku. Niech pani jednak nie czeka tylko podda się zabiegowi. Nowotwory sutka są bardzo ekspansywne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość małgorzata61
Witam! w moim opisie mammografii mam napisane: W kwadracie górno-zewnętrznym piersi lewej ognisko wielkości 5mm o cechach łagodnych. Na zdjęciu c-c lewej piersi od strony przyśrodkowej i jamy ścianie klatki piersiowej niejednoznaczne zacienienia (prawdopodobnie artrefakty). Co to oznacza? Czy to jest groźne? i Co w tym przypadku mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Radziłbym jeszcze wykonać USG sutków celem pogłębienia diagnsotyki i na podstawie tego badania zadecydować o dalszym sposobie postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.