Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięty trzon łąkotki bocznej i torbiel w dole podkolanowym


Gość colin85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu grałem w piłkę i w pewnym momencie nienaturalnie wykręciłem prawe kolano. Miałem mały obrzęk, robiłem okłady kompresem żelowym, a po tygodniu nie potrafię nadal do końca wyprostować kolana, ponieważ coś je blokuje i boli po zewnętrznej stronie z boku, poniżej rzepki. Gdy chodzę, to lekko utykam. Dziś udałem się na badanie USG kolana i oto diagnoza lekarza wykonującego badanie *Wysięk w jamie stawowej. W zachyłku nadrzepkowym przestrzeń płynowa szerokości do 12mm. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz więzadło właściwe rzepki prawidłowe. Łąkotka przyśrodkowa prawidłowa. Pęknięty trzon łąkotki bocznej, pęknięcie dochodzi do powierzchni torebkowej. Więzadła poboczne prawidłowe, krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości, krzyżowe przednie nie do oceny. W dole podkolanowym torbiel wielkości 23x11x10mm. * Czy w związku z tym czeka mnie jakiś zabieg, operacja? Co powinienem dalej zrobić i jaki to może mieć wpływ na moją dalszą karierę piłkarską? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×