Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Konieczność operacji przy złamaniu piątej kości śródstopia


Gość gosia121206

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosia121206

Złamałam V kość śródstopia na początku lutego - gips na 4 tygodnie. Po tym czasie 0 zrostu, a dodatkowo lekarz zapisał mi lek na osteoporoze (mam 23 lata) w dawce 3x silniejszej niż zwykła zalecana. Po 6 tygodniach 0 zrostu, a dodatkowo lekkie przemieszczenie kości. Na moje watpliwości, czy w związkuz tym stopa nie zrośnie się krzywo, lekarz odpowiedział, że *kiedyś się zrośnie* i *natura na pewno wszystko wyrówna*. Zdecydowałam się na wizytę prywatna u innego specjalisty, chciałabym wiedzieć czy warto starać się o skierowanie na operacje? Zalezy mi na rozwiązaniu które zapewni mi szybszy powrót do formy, czy istnieją jakieś przesłanki kwalifikujące do operacji? Czy brak zrostu i lekkie przemieszczenie sa warunkiem wystarczającym do kwalifikowania się do operacji? Co może zapewnić mi szybszy powrót do formy - operacja, czy kolejne tygodnie w gipsie? Boje sie, że trzymanie nogi w gipsie przez kolejne tygodnie może przyniesc wiecej szkód, jesli wciaz nie nastapił zrost i wydluzy czas mojej rehabilitacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×