Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki i usunięty pęcherzyk żółciowy a alkohol


Gość Imprezowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Imprezowicz

Operację na pęcherzyk zółciowy miałem wykonywaną 15.01.2014 r. Dietę trzustkową trzymam od 3.01.2014 r. Lekarza najpierw za ostre zapalenie trzustki obwiniali alkochol, ich diagnoza diametralnie się zmieniła jak zobaczyli wyniki USG. Pecherzyk żółciowy był w opłakanym stanie, podobno piasek wysypywał się na trzustkę, co spowodowało ostre zapalenie trzustki. Lekarze stwierdzili ,że trzustka się zregeneruje i to raczej na perwno nie jest spowodowane przez alkochol, będę mógł wrócić do *biesiadowania* za jakiś okres czasu. Pytanie moje brzmi następująco: Czy w okresie wielkanocnym można byloby z UMIAREM sączyć jakieś Whisky czy wodke z sokiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne czemu każdy twierdzi że przy ostrym zapaleniu trzustki nie można pić alkoholu. mój ojciec 15 lat temu umierała na ostre zapalenie trzustki i żyje po dziś dzień. Alkohol pije codziennie. wódkę z piwem. a ostatnio codziennie po 15 piw dziennie. i nic mu nie jest.niby ma chyba biegunkę bo często odwiedza toaletę i ostatnio zauważyłam krew w stolcu. ale jak osoba chora może wypić tak dużo i codziennie? przecież zdrowy nie wytrzymałby tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×