Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże stolce i burczenie w brzuchu po ciężkiej ropnej apendektomii


Gość olgierd

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło już pół roku od operacji wycięcia wyrostka, a z mój brzuch wciąż wydaje dźwięki. Tak jak kiedyś mogłem spokojnie, nie jedząc śniadania, pójść na uczelnię, tak teraz - jeżeli się nie *napcham*, nietypowe burczenie się nasila i ciężko je powstrzymać. Jedynym sposobem na złagodzenie tych upokarzających dolegliwości jest bycie cały czas najedzonym do syta w ciągu dnia - ale nie wiązałbym moich objawów ze zwyczajnym *głodem*. Przed operacją wyrostka takich objawów nie miałem. Burczenie nasila się, gdy kładę się spać i leżę długi czas w jednej pozycji. W nocy często czuję też ból nad pępkiem, a w zasadzie takie uczucie, jakbym miał jakąś gorącą kulę pod klatką i czuję takie promieniujące *ciepło* od wewnątrz i następuje też wspomniane głośne burczenie. Dodam, że nie mam biegunki, jednak stolec jest *ogromny* - przed operacją tak nie było. Kilka dni po zabiegu, w czasie badania USG okazało się, że miałem zaburzenie perystaltyki które jednak po podaniu jednego ze specyfików mi *przeszło*. Czy może to mieć jakiś związek? Czy takie dolegliwości mogą być związanie z niewłaściwie wykonanym zabiegiem? Nie spotykałem się, żeby osoba która doświadczyła tej operacji - nomen omen nazywanej raczej *bezinwazyjną* - miała tego typu dolegliwości. Czy może mieć to związek ze zbiornikiem płynu pozostałym po operacji, który już jednak powinien się wchłonąć? A może ma to jakiś związek z antybiotykami które licznie przyjmowałem po operacji? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×