Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ewa

Marskość wątroby a rak wątroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewa
W czerwcu 2008 r. byłam na USG wszystko było w porzadku. W grudniu 2008 na USG wyszło zmiany w wątrobie 5x3 cm. Miałam robioną TK potwierdziło się, że jest to guz wątroby 4cmx4cmx3.5 cm. Skierowano mnie na biopsję gruboigłową i cytuję *Fragment miąższu wątroby z ogniskową, odczynową, nadmierną proliferacją przewodów żółciowych z towarzyszącymi naciekami zapalnymi o mieszanym składzie komórkowym (granulocyty kwasochłonne, obojętnochłonne, limfocyty). Ponadto miejscami stwierdza się początki przebudowy guzkowej (sieteczka+). Cech rozrostu złośliwego nie stwierdza się. Obraz sugeruje marskość. Badania krwi, markery w normie. Proszę o pomoc martwię sie ponieważ mój tato zmarł na raka wątroby, jego matka, a moja babcia również. Czy powinnam sie martwic? Co dalej robic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Rzeczywiście wszystkie badania wskazują na marskość wątroby. Brak cech w biopsji zmian typu nowotworowego. Dalszym leczeniem powinien zająć się hepatolog. Musi Pani być pod stałą opieką hepatologiczną i spełniać dokładnie zalecenia hepatologa. Okresowo oczywiście badania kontrolne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.