Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwapnienia a przewlekłe zapalenie trzustki


Gość dorota1969

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dorota1969

Witam serdecznie. W badaniu TK zdiagnozowano u mnie drobne zwapnienia w trzustce. Pozostałe parametry trzustki w normie. Wykonywałam kilkakrotnie badania na poziom amylazy w moczu i krwi, wszystko w normie . Nie mam biegunek ani dolegliwości bólowych. Nie piję alkoholu. Rozumiem, że zwapnienia są objawem PZT. Proszę o informację, czy rozwój choroby można zatrzymać. Czy powinnam stosować dietę i suplementację enzymami trzustkowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale czy to chyb nie świadczy o tym, że masz PZT. Mogą to być zmiany np. po ustąpieniu torbieli rzekomej. Są nieodwracalne ale przy kontrolowaniu diety nie powiekszają sie i nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle. Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota1969

FLU. We wszystkich dostępnych źródłach wyczytałam, że zwapnienia trzustki świadczą o przewlekłym zapaleniu bez względu na inne wyniki. Dziękuję za pocieszenie. Za kilka dni mam wizytę u lekarza. Jestem strasznie zestresowana. Jestem ciekawa skąd Twoja diagnoza? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdiagnozowano coś takiego : widoczne w nadbrzuszu rozsiane zbiorniki otorbionej martwicy poza tym regresja zmian zapalnych w miąszu trzustki oraz jej sąsiedztwie. Na co lekarz odpowiedział : *miąższ trzustki jest w porządku, a te pozostałości w postaci otorbionej martwicy w nadbrzuszu to zmiany pozapalne, które prawdopodobnie już pozostaną (w każdym razie nie są one niepokojące)*. Chyba , że u Pani to coś innego to z góry przepraszam. Głowa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×