Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gazy ze skrzepami i sącząca się rana po częściowej resekcji jelita grubego


Gość tomalus12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomalus12

BArdzo proszę pana doktora o pilną odpowiedź. W piątek moja mama miała częściową resekcję jelita grubego po wcześniejszym usunięciu gruczolakoraka. Po operacji było wszystko ok aż doponiedziałku, kiedy mama dostała kleik, wtedy zaczęły się gazy z krwistymi skrzepami, brunatnymi z odbytu oczywiście jeszcze bez kału. Następnego dnia już nic nie mogła jeść i pić. Dodatkowo zaczęła sączyć się rana, lekarze właczyli antybiotyk i oczyścili ranę. dzisiaj jest 5 doba po operacji mamie zaczęło zbierać się od wczoraj na wymioty. Lekarze coś mówili o kolanoskopii, a jeszcze wczoraj lekarz pozwolił mamie się napić, czy to od tego te mdłości? nie wiem co dalej robić czy postepowanie lekarzy jest właściwie. Mama ogólnie czuje sie dobrze, tylko te wcześniejsze gazy ze skrzepami, rana z której wydobywa się chyba treść ropna i teraz te mdłości. bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomalus12

Mama wczoraj otrzymala rano kleik na obiad zupe i na kilacje chlebej z szynka. Gazy zacEly odchodzic. Prawdopodibnie bylo wyproznienie. Ppniewaz cos ciemnego wydalila. Co mnie niepokii to bol brzucha pidczas chodzenia. Mama musi przytrzymywac rane bo boli cos tam w srodku. Od wczoraj znowu nie kazali jesc. Czy to jest normalne? To juz 6 doba. Jakie ewentualnie badania mamie powinni zrobic. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×