Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ILONA

Adenocarcinoma male differentiatum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ILONA
Proszę o przybliżenie postaci raka adenocarcinoma male differentiatum G-3 pT2 N1 [M-81403]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Gruczolakorak mało zróżnicowany (3 stopień w skali 4 stopniowej), nacieka mięśniówkę i podsurowicówkę oraz zajmuje od 1 do 6 regionalnych węzłów chłonnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia Erdmańska
Witaj. Jestem w podobnej sytuacji.. nie mogę rozszyfrować wyniku badania hist-pat. taty. Lekarz kilkakrotnie zbył mnie lakonicznym * rak nieumiejscowiony*, nie mogę sie z tym pogodzić, tata zmarł dwa tygodnie po odebraniu wyniku badania i do dziś niewiem na co zmarł... nie daje mi to spokoju i próbuję na własną rękę dowiedzieć się przyczyny śmierci. Boli mnie to że lekarz prowadzący nie może a może nie chce przetłumaczyć mi wyniku badania a dla mnie to ważne poniewaz tatuś umierał w ogromnym cierpieniu, serce mi pękalo- nie potrafiłam mu pomóc, bol nie opuszczał go do samego zgonu.. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś pomógł mi przetlumaczyć wynik badania: CARCINOMA MALE DIFFERENTIATUM METESTATICUM LYMPHONODULI COLLI DEXTRI (M-8010/3).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
rak niskozróznicowany okrężnicy wstepującej (prawej) przerzutujący do węzlów chłonnych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrian
Witam, Mam tylko pytanie jeśli można o rokowania *Adenocarcinoma male differentiatum G3* żołądka . W ostatnich 2 tygodniach przeżyliśmy szok że coś takiego zostało wykryte bo nic na to nie wskazywało . W tomografii komputerowej wyszło dokładnie: -ślad płynu wokół wątroby i po lewa kopuła przepony za żołądkiem i wokół śledziony . -Pogrubienie ścian żołądka w trzonie do 22mm z wygładzeniem fałdów śluzówki-naciek podśluzówkowy. - zmiany naciekowe w otrzewnej Na całe nieszczęście w USG wyszły kamienie w woreczku żółciowym - też do usunięcia . Jestem załamany , mamy 4,5 miesięczne dziecko i nie wiem co dalej . Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.