Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie stawu kolanowego i balotująca rzepka


Gość Seveir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W piątek (23.02) wychodząc z busa skręciłem staw kolanowy. W niedzielę udałem się na SOR, gdzie lekarz rozpoznał *Skręcenie i naderwanie innych, nieokreślonych części kolana*. W informacjach wstępnych napisał: *Uraz kolana lewego. Kolano stabilne, balotująca rzepka. Ból w okolicy szczeliny przyśrodkowej stawu.* Z kolana upuścił 30 ml krwi, po czym został mi założony gips. Prawdopodobnie zanim zdążył zaschnąć złamałem go, gdy wiązałem buta (pierwszy raz miałem gips i nie wiedziałem jak długo tężeje). Lekarz zalecił wizytę kontrolną po 10 dniach. Przechodzę do pytania: Czy warto chodzić w złamanym gipsie, kiedy minimalnie usztywnia mi kolano czy może lepiej będzie, jeżeli będę używać stabilizatora? Dodam, że w domu posiadam stabilizator Neox K-08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego a to masz gips czy szynę ?? Mailem cos podobnego i radze ci udać sie do dobrego ortopedy niestety początkowo było ciężko sie dostać do dobrego lekarza ale mi sie udało tylko problem w tym ze caly czs mnie kierował na jakieś tam badania.... wiec uznalem ze warto isc do kogos innego ... poszedłem prywatnie i okazalo sie ze trafiłem do ordynatora oddziału ortopedycznego i popatrzyl poruszal i kazal sie zglosci z tym do szpitala jak najszybciej .... miał racje mialem zmiarzdzana łękotkę zerwane wezadla naciągnięte ścięgna i oderwała sie chrząstka ... masakra miałem 2 operacje jedna na otwartym a 2 artroskopia w odstępie 3 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbyluz za szybką odpowiedź. Lekarz założył mi szynę z gipsem (nie znam się) :) Moja noga nie wygląda na poważnie uszkodzoną. Lekarz na konsultacji zginał mi nogę od pełnego zgięcia do pełnego wyprostu i jedyne co mnie bolało to wewnętrzna strona kolana, nic nie blokowało ruchu. Nie znam na tym w ogóle, ale mam na dzieję, że to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×