Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Unikanie słońca po wypaleniu pieprzyków


Gość Inferno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja mam tylko małe pytanie - otóż miałem 12 lutego wypalane 4 pieprzyki na szyi ( blisko siebie, pod brodą ). Od tego czasu 2/3 razy dziennie smaruje maścią którą polecił mi lekarz, który te pieprzyki usunął. I chciałem się zapytać jak długo musze unikać słońca ? Jak wyglądają takie plamy gdy się tego słońca nie unika ? Jak długo goi się taka rana po wypaleniu pieprzyka ? I jeszcze jedno... Czy przez unikanie słońca mam rozumieć, że rana nawet na kilkanaście sekund nie może znaleźć się na słońcu czy mam tego po prostu nie odkrywać na dłuższy czas ? Pytam, ponieważ minęło półtorej tygodnia od usunięcia i mimo aktywnego smarowania nadal mam takie małe blizny i albo mi się wydaje albo pojawia się kawałek brązowego... Nie wiem czy to robi sie plama czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno. 17 lutego skończyły mi się ferie i do tego czasu rana ani razu nie ujrzała słońca nawet przez szybę, była smarowana i zaklejana taka opaską. Jednak od tego 17 lutego do szkoly juz chodziłem bez tej opaski i czasami słońce na dworze się pojawiało podczas powrotu do domu jednak w szkole i kiedy wracałem do domu zapinałem bluzę aby chronić te rany i co jakiś czas sprawdzałem czy są zakryte przez bluzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×