Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podrażnienie trzustki


Gość Kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa tygodnie temu zacząłem odczuwać bóle w górnej części brzucha. Nie miałem tłuszczowych stolców, ból nie promieniował do pleców. Byłem w tym czasie u trzech lekarzy. Miałem wykonane usg, które wykazało, że trzustka jest bez wyraźnych odchyleń, głowa 30 mm, trzon 17 mm. Powiększona śledziona o wymiarach 139x62 mm. Amylaza całkowita I25-W1 (surowica) 86 IU/L 25 - 100 Bilirubina całkowita I89-W1 (surowica) 0,93 mg/dl 0,1-1,0 Lipaza M67-W1 (surowica) 84 IU/L 5 - 58 H Białko ostrej fazy CRP I81-W1 (surowica) 4.95 mg/dl *0,5 H Dostałem leki Polprazol, Kreon 25000 i Nospę w razie bólów. Mimo przyjmowania leków nie poprawiło mi się i ciągle odczuwałem bóle zaraz po jedzeniu, które nie przechodziły. Tydzień temu trafiłem do szpitala, gdyż ból nie ustępował a wręcz nasilił się. Po dwóch dniach na kroplówce, jednym dniu głodówki (drugiego dnia zmiksowana zupka) zostałem wypisany ze szpitala z diagnozą podrażnienia trzustki. W dniu wyjścia ze szpitala Amylaza całkowita 101 IU/L 25 - 100 H Lipaza 118 IU/L 5 - 58 H Białko ostrej fazy CRP I81-W1 (surowica) 5.44 mg/dl *0,5 H Dalej biorę te przepisane leki stosuję dietę, ale przeważnie po jedzeniu zaczyna mnie boleć brzuch w dolnej części, dzisiaj zacząłem też odczuwać bóle pleców. Czy jest to normalne przy podrażnieniu trzustki? Czy to może być zupełnie coś innego? (ze szpitala wyszedłem 4 dni temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witam.na trzustkę cierpię juz przeszło 10 lat,od podrażnień do ostrych zapaleń.przy pierwszych razach ból nie mijał,tak jak u pana.doradzono mi że trzeba oprócz diety ostrej dużo spacerowac,ból taki trzymał mnie tygodniami,rozchodziłam-miałam kreon do jedzenia i raz dziennie enzym trzustkowy.teraz juz trzymam non stop diete.tylko kurczak gotowany i rosół chudy bez przypraw.dodam że nigdy nie piłam alkoholu.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×