Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyparcie boczne rzepki i konflikt bocznej krawędzi w SRU


Gość Mała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem 5 miesięcy po usunięciu fałdu błony maziowej i czyszczeniu kolana oraz 2.5 miesiąca po operacji usunięcia bliznowca w kolanie lewym. Z uwagi na utrzymujący się ból kolana i niemożność osiągnięcia pełnego zgięcia (max 115 st) oraz braku pracy kończyny w osi udałam się na MRI. Gdzie w opisie otrzymałam : *zwiększona ilość płynu w jamie stawu, *torbiel podkolanowa 15 x 6 mm, *rzepka z przyparciem bocznym i konfliktem bocznej krawędzi w SRU, gdzie uwidoczniony jest osteofit. *struktura kości niezmieniona, *chrząstka kłykcia przyśrodkowego kości udowej z cechami niewielkiej chondromalacji, *pozostałe powierzchnie bez widocznych zmian. *łąkotka przyśrodkowa z podtorebkowym pęknięciem rogu tylnego. *łąkotka boczna o prawidłowym sygnale bez zmian ogniskowych. * więzadła krzyżowe o zachowanej ciągłości włókien bez cech zmian pourazowych *więzadła poboczne bez zmian *ciało tłuszczowe Hoffy niezmienione Dodam że od października się rehabilituję, studiuję wychowanie fizyczne (ostatni rok). Wizytę u lekarza mam dopiero 20 lutego. Czy powinnam udać się wcześniej?, Czy powinnam się czegokolwiek obawiać i martwić stanem stawu? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×