Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie rogu tylnego łąkotki z obszarem zmian śródłąkotkowych


Gość maradona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem aktywnym ruchowo 27 letnim nauczycielem w-f, trenerem piłki nożnej i sam jeszcze gram dla przyjemności. Nie miałem żadnego urazu kolana, od około 1,5 roku mam dziwne uczucie w kolanie, takiej niepewności, nie gram na 100% tylko na 80% ponieważ obawiam sie ze coś mi wreszcie pęknie tam. Postanowiłem że zrobie rezonans i dopiero wtedy pójdę do dobrego ortopedy sportowego. Z rezonansu wyszło: - łąkotka przyśrodkowa- uszkodzenie rogu tylnego z obszarem zmian śródłąkotkowych, - Łąkotka boczna- śródłąkotkowe zmiany degeneracyjne, - więzadło krzyżowe przednie uszkodzone w odcinku bliższym, zmiany bliznowate, pourazowe, przyczep o zatartych zarysach i niejednorodnym sygnale, - więzadło poboczne boczne pogrubiałe w przyczepie bliższym o niejednorodnej, bliznowatej budowie, - okolice dołu podkolanowego- płyn w kaletce brzuchato- półścięgnistej, - w niewielkim stopniu zwiększona ilość płynu w jamie stawowej. Jak to przeczytałem z opisu to się trochę przestraszyłem i od razu poszedłem do tego porządnego lekarza sportowego. on stwierdził, że z tego rezonansu nie można nic odczytać ponieważ jest on w bardzo słabej jakości, przeprowadził ze mną wywiad po wyginał mnie i stwierdził, że mogą być dwie opcje: 1. bardziej prawdopodobna: rzepka ucieka mi na zewnątrz przy napinaniu mm. (zginaniu) chyba lateralizacja to się nazywa więc skierował mnie na rehabilitację na której byłem dziś pierwszy raz i fizjoterapełta powiedział, że musze sie skupić na rozciągnięciu mm po zewnętrznej stronie uda, tych które sa odpowiedzialne za sciąganie tej rzepki, zalecił mi ćwiczenia, które mam wykonywac 2 razy dziennie, a do niego bede uczeszczał raz w tygodniu. i 2. opcja, jeśli pierwsza nie poskutkuje i po 2 miesiącach nie bedzie poprawy wtedy skieruje mnie na porzadny rezonans żeby mógł stwierdzic co to jest. Ogólnie to kolano mnie nie boli i w trakcie wyginania przez lekarza i fizjoterapełtę, na pytanie czy boli odpowiadałem, ze nie, bo ja nie nazwałbym tego bólem ja nie czuję bólu, tylko taki dyskomfort w trakcie wysiłku i strasznie się boję , ze to może doprowadzic, do czegoś poważnego. Dodam, ze wszystko robię prywatnie poniewaz mam akurat troche odłożonych pieniędzy ma czarna godzine, ale nie wiem czy zaufac temu lekarzowi i liczyć na to, że to bedzie tylko ta pierwsza opcja, czy.... no właśnie co robić??? I jeszcze jedno, czy możliwe jest, ze ten rezonans naprawdę był w takim kiepskim stanie, ze ten lekarz nie mógł z niego niczego stwierdzić? przeciez radiolog go odczytał...? Jeśli jesteście w stanie mi podpowiedzić coś to z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthomolew

Trochę dziwne aby bez żadnego urazu doszło do takich zmian w kolanie. Mam na myśli chociażby uszkodzenie ACL*a co nie jest już błachostką. Radziłbym Ci zrobić lepszy rezonans bo ze swojego doświadczenia wiem, że bywają różne obrazy i różni radziolodzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×