Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zdjęcie ortezy po artroskopii kolana


Gość pietrek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoznanie kliniczne: Skręcenie kolana lewego z uszkodzeniem wiązadła krzyżowego przedniego, pobocznego przyśrodkowego i łękotki przyśrodkowej. I zabieg. Artroskopia kolana lewego. Stwierdzono: uszkodzenie wkp w 50% uszkodzenia rogu przedniego łękotki przyśrodkowej, krwiak i uszkodzenie torebki stawowej po stronie przyśrodkowej, masywny przyrost ciała Hoffy, zrosty i fałdy zachyłka górnego, fałd skrzydłowy przyśrodkowy. Wykonano: usunięto uszkodzone fragmenty wpk i łękotki, uwolniono zrosty i fałdy, shaving, płukanie, dren. II Zabieg: Plastyka uszkodzonego wiązadła pobocznego przyśrodkowego: Tutor gisowy, orteza kolana. Jestem już 6 tygodniach po zabiegu. Na ostatniej wizycie lekarz będący w zastępstwie za tego który mnie operował(urlop) kazał mi ściągnąć ortezę (90 stopni zgięcia) i zacząć stawać na niej a jeszcze tydzień wcześniej mój lekarz zabronił mi to robić. Niestety aktualny lekarz nawet nie oglądał kolana a jest na nim obrzęk o którym zostałem poinformowany na komisji lekarskiej z ZUSu będąc tam na następny dzień po wizycie w poradni. Miałem już dwa razy robioną punkcję. Którego lekarza mam się słuchać? Czy normalną rzeczą jest ta opuchlizna po takim czasie? Dostałem na ostatniej wizycie skierowanie na rehabilitacje i nie wiem czy już zacząć czy poczekać na lekarza aż wróci ćwicząc samodzielnie w domu? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rekonstrukcję ACL artroskopowo przez dr Macieja Pawlaka w klinice rehasport.. powiem tyle... żadnej ortezy nie nosiłem, po 9 dniach odstawiłem obydwie kule... I zyję, działam i nie narzekam. Rehabilitację zacząłem 2 tyg po operacji w ośrodku reabilitacyjnym. Opuchlizna nawet i miesiąc możesz miec albo i dłużej, a po ćwiczeniach to i do roku może Ci puchnąć. Po 12 tyg od zabiegu biegałem. Nie panikuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×