Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po reoperacji przepukliny kręgosłupa lędźwiowego


Gość jarek2208

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek2208

WITAM Jestem po dwóch operacjach kregosłupa lędźwiowego na odc.L5/S1. Pierwszą operację miałem w 2009r. była do przepuklina lewostronna na odc L5/S1. po pierwszej operacji bardzo dobrze się czułem, po około 3-4 miesiącach zacząłem intensywnie ćwiczyć. Około po dwóch latach ponowine zacząły mi boleć plecy(lędźwie), szczególnie przy wiosłowaniu sztangą lub podciąganiu na drążku w szrokim chwycie, ale ból nie był jeszcze mocno dokuczliwy.Zrobiłem w kwietniu 2013r rezonans i okazało się ze jest przepuklina lędźwiowa na tym samym odc. tylko teraz obustronna 40% na lewą stronę i 25% na prawą (tak mi powiedział neurochirurg ze szpitala bielańskiego w Warszawie, kóry mnie wcześniej operował). Przed drógą operacją czułem się nieźle nawet ćwiczyłem od czasu do czasu jak bolały plecy to coś przeciw bólowego. Unikałm ćwiczeń które obciążają lędźwie. Teraz jestem po drugiej operacji i jest tragedia. nie mogę normalnie chodźić, ból jest nie do zniesienia cały czas tramal w kroplach i inne leki przeciwbólowe. nie mogę normalnie funkcjonować o sporcie zapomnij, tylko żeby normanie chodzić. Lekarz neurochirurg przed 2 opercją powiedział: *teraz usuniemy przepuklinę z lewej strony tą większą jak nie pomoże to pewnie trzeba będzie wstawić stabilizację* Po 5 tyg byłem na konsultacji chodźąc o kulach. Lekarz zlecił rezonans. mój stan zdrowia pogarsza się i pewnie będę musiał iść na kolejną operację. Nie wiem co mam robić??? Niektórzy znajomi są po kilku operacjach i ich stan zdrowia jest tragiczny. Słyszałem że to blizny w środku po kilku operacjach powodują ucisk na nerwy i z tym się nieda nic zrobić. PROSZĘ O PODPOWIĘ BO JESTEM W KROPCE!!! POZRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA JAREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem, moja opinia na podstawie informacji od lekarzy, tego co słyszałem na oddziale i wyczytałem w internecie. Stabilizacja - podczas operacji neurochirurg od razu jest w stanie ocenić, czy jest potrzebna czy nie, czy wstawiać implanty. Po operacji powinieneś praktycznie cały czas leżeć płasko na plecach, żeby nie obciążać kręgosłupa. Trzeba wstawać i chodzić parę minut, żeby mięśnie się nie zastały, ale unikać schodów i siedzenia, bo to jest najgorsze. Jeśli robiłeś inaczej, może to być przyczyna. Jest obrzęk, powinno pomóc leżenie i leki przeciwzapalne i p-bólowe. Co wyszło na drugim rezonansie? Blizny - niestety to prawda nie da sie z tym nic zrobić, operacyjnie, laserowo czy w jakikolwiek inny sposób. Nie wiem dlaczego się robią, ale część pacjentów *tak ma*. Być może masz zdeformowany/uszkodzony bardzo nerw kulszowy, wtedy jest regeneracja jest już nie możliwa. Wnioskuje z Twojego opisu, że skoro tak bardzo cierpisz to może to być nerw wewnątrz kanałowy,to już poważna sprawa. Życzę Ci zdrowia i cierpliwości. Też mi tego brakowało zwłaszcza tego drugiego i wiem co to znaczy. Trzymam kciuki! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tez po 2 operacjach przed operacja leki p.bólowe doraznie w miare normalne zycie teraz po operacji 2 lata na nlpz i psychotropy bo zyc sie nie da normlanie w tym czasie 1 tk 4mr 1mri i strzał w dziesiatke zrosty w kanale kregowym i lipa trzeba z tym zyc bo za młody jestem na kolejna operacje a na cierpienie nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

witam was tez jestem po operacji kregoslupa l5 s1 wypadniety dysk..juz rok po operacji a ja dalej narzekam na bol i niestabilna noge ..podejrzenie jest blizna na nerwie kluszowym..4 lutego tego roku robilam rezonans czekam za wynikem i co dalej czy druga operacja pomoze ?mam nadzieje ze tak..:)w tym roku skoncze 30 lat i jak dalej w pracy ciezko nadrobic i dorownac zdrowym osobom ,jak cos dolega .i z checiom przeczytam jak inni sobie radza z tym samym problemem bo naprawde oszalec mozna wstajac nastepnego dnia z tym samym bolem ..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek2208

Witam wszystkich forumowiczów. Dawno tu nie zaglądałem. Właśnie nie dawno wróciłem ze szpitala i miałem miec 3 operacje, było podejrzenie kręgozmyku ale wszystkie badania to wykluczyły. Tuż przed operacją dowiedziałem się ( bo mój stan zdrowia poprawił sie) że mam małą wypukline, ale pan prof. powiedział że 80% społeczeństwa ma wypukliny i jeżeli się zdecyduję to moga zrobić operację. Zrezygnowałem i dzięki bogu mój stan zdrowai corz to się polepsza. ŻYCZE WSZYSTKIM ZDROWIA I TAKIEGO SZCZĘŚCIA JAK MI SPRZYJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×