Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół Ladda w wieku 29 lat


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W wieku 29 lat trafiłem na oddział gastroenterologii, gdzie stwierdzono niedrożność przewodu pokarmowego. W gastroskopii stwierdzono duże zaleganie treści zastoinowej w żołądku. Badanie TK jamy brzusznej wykazało malrotacje jelit. Wykonano laparoskopię, podczas której zostały uwolnione zrosty jelita cienkiego. Zabieg nie przyniósł spodziewanych efektów. Po tygodniu czasu trafiłem ponownie na oddział chirurgii, gdzie wykonano laparotomię zwiadowczę i wykonano zespolenie omijające dwunastnico-czcze. Jestem już 3 tygodnie po operacji i wszystko narazie jest OK. Czy jest możliwy nawrót tej przypadłości i czy ktoś w Polsce specjalizuje się w chorobie Ladda, zdiagnozowanej w tak późnym wieku, gdzie mogę szukać specjalistycznej opieki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Informacje na temat zespołu Ladda: http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt236.htm W Pana przypadku, w tak późnym wieku po operacji zespolenia omijającego miejsce niedrożności dwunastniczo-czczego leczenie jest praktycznie zakończone. Oczywiście zawsze mogą wystąpić powikłania na skutek wytworzenia się zrostów śródotrzewnowych pooperacyjnie, ale takie powikłania mogą występować po każdym zabiegu. Prowadzeniem Pana powinien zająć się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×