Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzrost markera Ca 125 a nadżerki w żołądku


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dziś miałam wykonaną gastroskopię gdzie stwierdzono stan zapalny błony śluzowej żołądka tj. żołądek w części przedodźwiernikowej linijne nadżerki rzekome. Reszta w skrócie bez zmian. Od stycznia 2013 r. rośnie mi marker Ca 125 i wynosi obecnie 445 a do tego od lipca marker Ca 19.9 od 55 obecnie 69. Czy stan zapalny błony śluzowej i nadżerki w żołądku mogą być przyczyną markera Ca 19.9? Dodam że wykonałam wiele badań diagnostycznych w tym rezonans jamy brzusznej, laparoskopię ginekologiczną i wiele innych. Nic nie stwierdzono. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W tak niewielkim stopniu podwyższony poziom markera Ca 19-9 może być właśnie związany ze stanem zapalnym, nadżerkowym błony śluzowej żołądka, a nie z jakimś procesem nowotworowym. Leczeniem powinien zająć się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ale czy marker Ca 125 który jest bardzo podwyższony i wynosi 445 też może być przyczyną stanu zapalnego błony śluzowej żołądka? Dodam że niedawno miałam wykonane badanie PET w celu wykluczenia zmian nowotworowych i nie stwierdzono nowotworu tylko drugi stan zapalny tym razem dwunastnicy, SUV wyniósł 2,7. Czy marker Ca 125 może stale podnosić się od roku do tak wysokiego stanu i nie wykazywać żadnych wahań w górę czy w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×