Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podczas chodzenia po złamaniu kości skokowej


Gość Norbis1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Norbis1992

Po 5,5 miesiacach chodzenia o kulach po złamaniu kosci skokowej lekaz pozwolil mi stawac na noge. Zaczynalem od chodzenia o dwuch kulach potem jedna teraz juz powoli staje bez. Minelo 3 tygodnie a noga nadal boli. Przy stawaniu boli mnie prawa kostka a gdy robie ruch do przodu boli mnie w palcach i w miejscu zgiecia. Czy to jest normalne po takim okresie i noga sie przyzwyczai i przestanie bolec czy tak juz zostanie??? Dodam jeszcze ze nie mam pelnego ruchu w stawie skokowym do gory Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Tak, to normalne po tak długim okresie unieruchomienia kończyny dolnej. Najlepiej z tym problemem udać się do poradni rehabilitacyjnej, gdzie lekarz rehabilitacji po badaniu zaleci odpowiednie zabiegi oraz określi ćwiczenia jakie należy wykonywać w okresie rekonwalescencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norbis1992

Kości przestały mnie boleć. Teraz mam problem z zakresem ruchomosci w stawie. Rozciagam noge juz 2 tygodnie a trwałych efektów nie widać. Po rozciaganiu,cwiczeniach na rechabilitacji zakres troche sie zwieksza ale po nocy znow jest w punkcie 0. Czy jest mozliwe ze ta noga bedzie sprawna jak dawniej i ile to potrwa??? DZieki za Odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ponad 6miesiecy po takim zlamaniu, dalej kuleje nie mam pelnego sgiecia. Szczegolnie zgjiecie podeszwowe jest marne,ja sie rozciagam juz 4 miesiace.Zlamanie mialem wieloodłamowe 8tyg w szynie 6drutów i po okolo 10 tyg od zabiegu sie rehabilituje i sa jestem ciekaw jak to bedzie dalej a tym bardziej sie wspinam i biegam.Załamka normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

U mnie widac juz jakies tam efekty rozciagania po wstaniu rano z łozka noga nie jest juz taka sztywna jak to było wczesniej. Stawiajac zdrowa noge 10 cm od sciany mierze do duzego palca :P dotkne jej kolanem.oczywiscie bez odrywania piety. Zas chorą noga rano brakuje mi jakies 10 cm a po rozciaganiu oko 5cm mysle ze da sie to wycwiczyc. Bede pisał o postepach moze komus sie to przyda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czuje bol pod kostka i podczas chodzenia,glownie przez male zgiecie,chociaz cwicze 2razy dziennie po godz.Staje na palcach na chorej nodze,napisz cos wiecej,do pewnego momentu tez efekty widzialem ale teraz jakbym stal w miejscu po spacerze okolo 2kilometrow ciezko sie juz idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

U mnie na poczatku kostka leciała do zewnatrz teraz jest juz ok. U mnie było złamanie bloczka kosci skokowej ze skreceniem. Na poczatku noga podczas chodzenia bolala caly czas a teraz chodzac po domu nie boli. Zaczyna bolec tak jak by piec w kostkach po przejsciu jakichs 500m a potem przestaje.Kulec kuleje tylko delikatnie. Ale dodam ze 2 tygodnie temu kulałem cały czas. Ja wykonuje cwiczenia rozciagajace staw skokowy a ty chyba wzmacniajace miesien Łydki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wieloodlamowe zlamanie kosi skokowekj lewej ze zwichnieciem,lydke tez rozciagam bo achilles sie przykurczyl a jakie cwiczenia wykonujesz,zlamanie miales z przemieszczeniem?a jak ruchy pronaci i supinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Złamanie mialem bez przemieszczenia, był tam jeszcze jakis zanik kosci ale podobno ze sie cofa. Ruchy pronacji i supinacji sa takie jak powinny byc mam tylko problem ze zgieciem podeszwowym i grzbietowym. Na necie masz cwiczenia chyba rozciaganie lydki sie nazywaja. Zapisz sie na rechabilitacje tam ci pokaza jak cwiczyc. Ja mialem 20 dni zabiegow i cwiczen i jest duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilem na rehabilitacje okolo 15 razy a zabiego wszelakie mialem 30dni tylko pytam tak z ciekawosci jakie cwiczenia robisz ze takie efekty,a poza tym mialem (chyba)powazniejsze zlamanie grozila mi martwica kosci a jak masz z achillesem?u mnie pronacja i supinacja jest ograniczona ruchowo,przy zgieciu podeszwowym achilles nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Przy tej kosci wszystkim groza martwice :P Cwiczenia: Chora noga do przodu zdrowa z tylu i poglebiamy zgiecie w kolanie potem zmiana nog. Przysiady( nie bardzo wychodza ale zawsze cos czuc ze sie rozciaga ), cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=sBDMn8dIhYk staje na schodku chora noga ma chyba z 10cm wysokosci zdrowa do przodu i opuszczam( takie jak by przysiady na 1 nodze) jak sie troche rozciagnie podkladam pod chora noge ksiazke zeby bylo troche wyzej. Rozgrzewam sie przed cwiczeniamy jakies 10min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

U mnie coraz lepiej. Zaczołem biegac, jakies 500m wole nie przeciazac nogi, podczas biegania nie boli po pobolewa troche ale da sie zniesc.Biegam troche jak kwazimodo *D I zauwazylem ze noga z rana nie jest juz taka sztywna jak była wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Palce do góry podniose tak jak w nodze zdrowej w dól brakuje sporo. Do zgiecia do przysiadu brakuje mi jakies 4cm w porównaniu z 2 nogą. Zaczołem sie rozciagac 7 stycznia wtedy to była tragedia brakowało z 10cm. U mnie przeszkadza jeszcze opuchlizna i mam takie cos twardego na około kostki wewnętrznej, ktore własnie po bieganiu mnie boli. Jak bedze miał czas wstawie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l chetnie zerkne,głowny problem wlasnie jest ze zgieciem podeszwowym a ile razy w tyg cwiczysz i jak dlugo wykonujesz trening stopy?palce do gory wyprostujesz jak w nodze zdrowej przy wyprostowanej czy przy zgietej nodze bo to roznica wielka:)ja po rozciagnieciu i intensywnym treningu dobije 10cm od sciany nowe a rano z 4cm jest problem,tylko ja mialem kosc zmiazdzona mialem 2 operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Ja Ćwicze codziennie po jakies 45minut. Przy zgietej nodze w kolanie 90* palce podniose tak jak w nodze zdrowej. A jeszcze niedawno niemogłem. Mi własnie brakuje te 4 cm zeby dotknac sciany:) Np. palec nogi zdrowej jest od sciany 15cm i nia jej dotkne a ta chora mi brakuje te 4 cm po rozciaganiu. A w 2 strone czyli kolano od sciane jest pewnie z 40cm *D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Tam przesadziłem nie 15cm tylko 10cm Lewa zdrowa Prawa chora takie troche słabe ale sam robilem *D http://zapodaj.net/36ad49c438f5c.jpg.html http://zapodaj.net/0ac0097669392.jpg.html http://zapodaj.net/729213d99a4db.jpg.html http://zapodaj.net/72ec716d61c58.jpg.html http://zapodaj.net/241bc3a1e15a6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Ja to mam nadzieje ze do Kwietnia to wycwicze w koncu bo ile mozna *( i u mnie te sciegna co sa z przodu na poczatku jak by ich nie było a teraz sa prawie takie jak w tej 2 nodze moze poprosu trzeba duzo czasu na odbudowanie sie ich.... u mnie przez 6 miesiecy niepracowały to mogły zaniknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×