Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew podczas wypróżniania się i świąd odbytu


Gość Kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat. Zacznę od tego, że mój problem nie przeszkadza mi w codziennym funkcjionowaniu, natomiast jest to dyskomfort psychiczny i nie wiem, czy mam powody do obaw czy nie. Od roku zauważam u siebie krew na papierze toaletowym, czasem raz w tygodniu, czasem raz w miesiącu.. Na początku, stweirdziłem, że to pewnie przez okres dorastania. Około dwa miesiące temu nagle zaczęły się problemy ze świądem odbytu. Kupiłem maść na hemoroidy, stosowałem około półtora tygodnia. Swędzenie ustąpiło w większym stopniu. Nacieszyłem sie tym stanem około 2-3 dni, ponieważ później zacząłem odczuwać lekkie ukłucia po prawej stronie brzucha tak jakby pomiędzy pępkiem a żebrem, czasem ukłucia pojawiają się zaraz pod żebrem. Nie są to bardzo bolesne ukłucia, coś bardziej w stylu, gdy ktoś nas lekko uszczypnie, tyle, że w moim przypadku to czuć od środka. Od jakiegoś czasu zacząłem się przyglądać temu co wypróżniam. Wypróżniam się codziennie, o tej samej porze. Przeważnie sa to stolce normalego koloru o dość grudkowym kształcie lub po prostu bobki. Około 1 w tyodniu mam też stolce miękkie. Przeważnie w stolcu zauważam żółte plamki wyglądające jak kukurydza (niestrawiony pokarm?), którą zresztą uwielbiałem jeść (przynajmniej 1-2 razy w tygodniu do obiadu), ale od momentu pojawienia się żółtych plamek w kale zaprzestałem jej jedzenia, ponieważ myślałem, że to ona jest problemem, ale mimo odstąpienia od kukurydzy, plamki dalej się pojawiają. Czasem też, średnio 3 razy w tygodniu, zauważam obecność czerwonych plamek lub pasków w minimalnej ilości przy ściankach grudek stolca. Zacząłem się martwić, że to krew pochodząca z zewnątrz.. Jest ona czerwona, ale ani nie jaskrawa, ani nie ciemna, po prostu naturalna czerwień. Jestem osobą, która dużo chodzi. Jem dużo warzyw i owoców. Ostatnio jem wiecej marchwi, ponieważ wyczyrtałem, że dobrze wpływa wnętrze. Dodam także, że gdy naciskam brzuch w miejscu, w ktorym czasem występują te dziwne ukłucia, to nic mnie nie boli. Jeszcze jedna rzecz, o której muszę wspomnieć, to, to iż ostatnio ponownie odczuwam świad odbytu, ale nie jest on już intensywny, występuje krótko i jedynie o poranku, zaraz po przebudzeniu się. Do jakiego lekarza powinienem się udać i jakie badania są zalecane? Nie wiem, czy potrzebne są jakieś specjalne badania? Póki co, tak jak pisałem, nie utrudnia mi to życia, a te bóle związane z jakby kolką, pojawiają się sporadycznie i trwają moze 3 sekundy przy czym dalej mogę funkcjionować. Dziękuję za poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę, że masz powody do obaw i natychmiast powinieneś udać się do gastrologa. Ja krwi w kale miałem tak mało,ze nigdy jej nie widziałem. Tylko w nocy miałem świąd odbytu. Bóle w podobnym miejscu jak opisałeś pojawiły się marcu i tylko wtedy gdy lezałem poziomo. Na ucisk nie reagowałem. Gwałtownie chudłem. We wrześniu w czasie kolonoskopi okazało się że guz w jelicie grubym prawie zupełnie zatkał jelito - sonda nie mogła posunąć się głębiej. Nie zwlekaj idż do lekarza. Po operacji świąd zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam typowych objaw raka.. Oddawanie stolca normalnie, wszystko inne też w porządku. Nie chudnę ani nie tyję. Zrobiłem 2 dni temu test na krew utajoną, wyszedł negatywny. Nie mogę się przemóc żeby iść do lekarza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy jak Kodi! Też myślałem,że to związane z chorobą nowotworową ale badanie na krew utajoną negatywne, markery nowotworowe negatywne.USG jamy brzusznej dobre ale pani doktor od USG kazała zrobić kolonoskopię, której nie zrobiłem bo rodzinny nie widzi potrzeby a prywatnie jakoś mi nie po drodze aby trafić do gabinetu (tzw.*cykor*!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle ustały, za to pod prawym żebrem zaledwie 2 cm od centralnej części brzucha nad pępkiem, codziennie odczuwam lekki dyskomfort, bo mnie tak jakby piecze w tym miejscu. Nie boli, nie przeszkadza, ale jednak dyskomfort jest. Krew zniknęła zarówno jak i papiero jak i stolca. Ale został świąd odbytu, sczególnie zaraz po przebudzeniu.. Wypróżnianie dalej regularnie, o tej samej porze dnia, bez problemów lub bólu. Stolce normalne, czasami takie jakby pomarszczone.. czasami też jeszcze jakieś żółte plamki się w nich pojawiają, ale po za tym, to normalnie wszystko. Czy możliwe, że to jakieś pasożyty? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×